anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot sa activez roamingul in UE și să am și o optitune?

Dana13
Începător
Vreau sa activez Roamingul dar sa am și opțiune ce trebuie sa fac?
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
@Dana13: Bun venit în Comunitate. Activezi (încarci) orice opțiune de voce cu resurse și în roaming SEE cu 10 sau 14 euro și ai roaming activ. Revino pe topic dacă întâmpini dificultăți. Spor!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

FLo1
#StarMember
@Dana13: Bun venit în Comunitate. Activezi (încarci) orice opțiune de voce cu resurse și în roaming SEE cu 10 sau 14 euro și ai roaming activ. Revino pe topic dacă întâmpini dificultăți. Spor!

Dana13
Începător
Am activat o opțiune dar a mers o zi și acum nu mai merge de ce?

FLo1
#StarMember
@Dana13: Detaliază te rog cu ce opțiune ai încărcat (valoare și tip, credit sau opțiune cu minute), de când te afli în roaming, ai avut/sau nu opțiune activă înainte de această încărcare. Dacă te uiti la ”consumuri” ce scrie in mesaj (sau in my Orange)? Mai ai resurse active? Vezi că resursele în ultimile 4 luni trebuie să fie consumate majoritar pe teritoriul României.

Dana13
Începător
Nu am avut înainte romingul pe aceasta cartela , am activat cu 10 euro opțiunea cu net a mers o zi apoi nu am mai mers și am net suficient așa îmi apare când dau la credit

FLo1
#StarMember
@Dana13: După cum spuneam, până la activarea opțiunii cu net ai mai avut vreo opțiune activă? De când ești în roaming? Cartela (SIM-ul) de când a fost (sau NU) folosită? A fost folosită și în țară sau doar în roaming?