anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cat timp pot folosi optiunea roaming in strainatate?

Daniela_elly
Începător
Dacă am un abonament nou și am activata opțiunea roaming.. cat timp îl pot folosi în străinătate...am inteles ca după 3 luni devine inactiv din cauza ca nu este folosit în România...este adevărat?
D3 ce nu m3rge
1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember
Daniela, bun venit in Comunitate!!! Nu devine inactiv abonamentul tau după 3 luni de stat majoritar în afara țării, doar că nu te vor mai ajută resursele roaming pe care le ai incluse in abonamentul tău. Tot ce vei consuma in roaming, peste acea perioadă, vei plăti separat, la prețul zonei în care te afli. Dacă știi că vei sta plecată mai mult de 3 luni din țară, mai bine îți iei o cartela de acolo și/sau te folosești cât poți de rețele Wi-Fi din zona in care mergi.

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember
Daniela, bun venit in Comunitate!!! Nu devine inactiv abonamentul tau după 3 luni de stat majoritar în afara țării, doar că nu te vor mai ajută resursele roaming pe care le ai incluse in abonamentul tău. Tot ce vei consuma in roaming, peste acea perioadă, vei plăti separat, la prețul zonei în care te afli. Dacă știi că vei sta plecată mai mult de 3 luni din țară, mai bine îți iei o cartela de acolo și/sau te folosești cât poți de rețele Wi-Fi din zona in care mergi.

Daniela_elly
Începător
Am înțeles.. mulțumesc. O zi frumoasa

delfinas
#StarMember
Cu drag!!! Mulțumesc, la fel!

Viocat
Senior certificat
Salut Daniela elly. Roamingul va fi disponibil pe termen nelimitat(atata timp cat platesti abonamentul si costurile suplimentare) insa nu vor mai fi disponibile resursele gratuite aferente abonamentului. Toate resusele utilizate in roaming vor fi tarifate conform zonei in care se incadreaza tara in care tu accesezi acele resurse.