anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Care este cea mei avantajoasa solutie pentru Elvetia?

RaduIov
Începător

Cum v-ati descurcat cu internetul in Elvetia?

Care este cea mei avantajoasa solutie?

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@RaduIov: Bun venit în Comunitate. Pentru Elveția, la prepay ai variantele de mai jos (cu 13 sau 16euro). În funcție de necesarul de resurse poți alege în consecință. Personal îți recomand varianta de 16euro. Mult mai convenabilă. Mai multe detalii aici. Ca rețele, vei regăsi (în funcție de zonă) operatori precum: SALT, SUNRISE, SWISSCOM.

elvetia.jpg

 

 

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Razvan
#StarMember

Nu am utilizat roaming date, când am fost in vizită, am folosit doar wifi și o aplicație cu hărți offline, osmand. Acu se oferă acces in roaming și pe date, la prepay cu EO de 15 euro. 

FLo1
#StarMember

@RaduIov: Bun venit în Comunitate. Pentru Elveția, la prepay ai variantele de mai jos (cu 13 sau 16euro). În funcție de necesarul de resurse poți alege în consecință. Personal îți recomand varianta de 16euro. Mult mai convenabilă. Mai multe detalii aici. Ca rețele, vei regăsi (în funcție de zonă) operatori precum: SALT, SUNRISE, SWISSCOM.

elvetia.jpg

 

 

Razvan
#StarMember

Cu 16 euro are 1Gb net si cu 13 euro are 2Gb, avand mai puține minute, poate suna mai mult pe date mobile pe whats app. 

Acum depinde de fiecare cum își gestionează resursele și care este proporția de utilizare a acestora. În plus pentru mine, dacă perioada în roaming este mai scurtă(câteva zile), opțiunea de 16euro poate fi folosită și la întoarcerea în țară. Cealaltă.... bye-bye. Oricare ar fi țara, exclusivitate pe date mobile nu recomand nimănui.