anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ajutor reîncărcare in roaming....!

Valentina3
Începător

Nu știu ce sa fac, am reîncărcat cartela în roaming see cu 16 euro.... Persoana la care iam încărcat este iubitul meu și este plecat deja în străinătate. Pana acum am încărcat în oraș, acum am încercat online dar nu merge... Bani din cont s-au tras dar nu merge sa sun sau sa trimită mesaje... 

3 Răspunsuri 3

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut Valentina,

Bine ai venit in Comunitate!

De cat timp este in roaming? In ce tara?

Ideea e ca, daca e de mai mult de doua luni cumulat, intr-un interval de 4 luni (123 de zile), e foarte posibil sa nu mai poata folosi resursele incluse in optiune, si sa trebuiasca sa foloseasca din credit (incarcari cu credit, nu cu optiune), la tarifele standard pentru tara respectiva. 

Ai aici mai multe detalii referitoare la politica de utilizare rezonabila a serviciilor de roaming.

Si aici tarifele standard pentru roaming (va trebui sa selectezi tu tara).

Client Orange

FLo1
#StarMember

@Valentina3: Ai încărcat cu credit sau extraopțiune cu resurse? De când este în roaming prietenul tău? Dacă este în roaming de mai mult de 2 luni atunci doar credit este indicat a reîncărca. Reîncărcarea cu resurse vafi intilă. Să se asigure că are roamingul in SEE activat.

DanielaH
Moderator

@Valentina3, te așteptăm să revii cu mai multe detalii despre situația ta. Mulțumim.