anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

abonament fun 7 care nu îmi merge netul in Italia

1o2d
Începător

Buna ziua, 

Am un abonament fun 7 care nu îmi merge netul in Italia, de sunat pot suna dar net nu am.

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver
 
1o2d, bun venit in Comunitate!!!
Eu stiu ca abonamentele mai mici de 10 euro nu au acces la roaming. Apelurile probabil sunt prin VoIP, prinzi un semnal de wifi, ceva.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Verifică dacă ai roaming activ și probabil că ai vorbit pe watahpp sau alte aplicații.

https://www.orange.ro/help/cum-verific-dac-am-serviciul-roaming-activ-pe-abonament-7808

Îți trebuie probabil un abonament mai mare, dar și mai bine este să folosești ceva local, dacă stai mai mult timp acolo ( peste 2 luni).

Baftă! 

FLo1
#StarMember

@1o2d: Bun venit în Comunitate. Dacă abonamentul tău îți permite efectuarea de apeluri fiind în roaming, înseamnă că ai roamingul activat. Pentru nefuncționarea datelor mobile verifică două aspecte: 1.asigurarea că ai activată opțiune pe telefon pentru "data roaming" (din setări / rețele mobile) sau 2. conectarea manuală la un alt operator local: (poate din cauza semnalului din zonă) nu toți permit funcționarea corespunzătoare a datelor mobile.

RafaHelper
#StarMember

Salut @1o2d,

Ai verificat daca ai resurse pentru roaming?

E abonament. ”Resursele” sunt nelimitate, intrând pe taxare în lipsa celor incluse. Și DA, are roaming dacă poate apela fără probleme. Prin ”Apel” a nu se înțelege ”conexiune WiFi” și apel pe Whatsapp sau FB sau Skype etc.

Razvan
#StarMember

Bună! Activează datele mobile pentru roaming din setări - rețea - cartela/operator Orange, acu depinde de modelul telefonului.

Screenshot_20240511-084229.png

MCostel
Explorator

Buna,

Ne poți detalia ce resurse ai alocate abonamentului fun 7.

DanielaH
Moderator

@1o2d , s-a rezolvat situația? Te așteptăm să revii cu vești bune și mai multe detalii. Mulțumim.