anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Degeaba inovează Orange fără încetare, tot semnalul Vodafone este mai puternic. În toate testele!

Adi6
Junior

Nu pot să înțeleg cum de este Vodafone considerată o rețea inferioară rețelei Orange, m-am săturat de făcut sute de teste prin toate cotloanele din incintele urbane, semnalul Vodafone rezistă cu brio, în timp ce semnalul Orange șchiopătează! Valorile dBm și asu sunt foarte elocvente! Până și bateria telefonului cu cartelă Vodafone ține mai mult! Nu cumva Orange e o rețea overrated?...Mă gândesc și eu.

31 Răspunsuri 31

Anonim
Neaplicabil

Pe mine mă interesează 5G și este unul din motivele pentru care am trecut la Orange (un plus fata de competitori).

In rest fiecare vede ce are in fata (fiecare dintre noi are dreptate deoarece testează rețeaua in zone diferite).

Sunt zone cu o acoperire mai slabă însă asta nu înseamnă că o rețea este slabă.

Fiecare client își alege furnizorul funcție de zonele frecventate (bine că există dual SIM)

Să vina cineva și să ne arate furnizorul cu o acoperire de 100% și semnal stabil in orice zonă.🙂

In rest putem discuta la infinit cu argumente pro sau contra însă ce va reieși într-un final este că întotdeauna este loc de îmbunătățiri indiferent de rețeaua despre care vorbim.

 

BlackWolf
Senior certificat

Corect, asa este, și asta este valabil pentru toată lumea și pentru toate rețelele. Mie Orange nu îmi oferă 5G, niciunul nu oferă 5G pe aici, defilez și eu cu ce am la dispoziție. Și devine frustrant si aiurea atunci când și ce ai la dispoziție nu merge cum trebuie să mearga și cum mergea odată...