anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Serviciile orange au disparut de pe numarul de telefon cu toate ca este optiunea activa inca pe contul Orange

Alice_2
Începător
Cum se poate intra in contact cu cineva de la asistenta pentru ca nimeni nu este disponibil pe nici un fel de canal de contact? Mi-au disparut optiunile de telefonie si internet de pe numarul activ de telefon cu toate ca acestea apar active cand verific in contul orange. A mai intampinat cineva aceasta problema? Este vreun mod de rezolvare? sau de contact pentru servicii clienti mai rapid decat 40 de minute la telefon pentru nici un raspuns?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Situația a fost remediată în cursul zilei de ieri. Alice, este în regulă și la tine? Este activă opțiunea?

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Jay
Campion certificat
Buna! Se stie ca exista o problema tehnica, momentan, cu o parte dintre utilizatorii prepay si se lucreaza pentru rezolvarea situatiei.. Probabil sunt multe apeluri acum, de aici si timpul mare de asteptare.. Se va posta aici, imediat ce se rezolva.. https://comunitate.orange.ro/questions/2389165-incarcare-numar-minute

Alice_2
Începător
Ar fi fost de foarte mare ajutor si ar exclude orice frustrare daca ati anunta macar prin mesaj sau email persoanele afectate. Este imposibil de aflat ceva de pe sectia de contact sau servicii de pe site, si nu se primeste nici o notificare de la acest sistem de chat. Cu toate ca este foarte bine de stiut acum ce se intampla, aceasta situatie este tratata foarte urat - asta ca feedback.

Jay
Campion certificat
Alice, nu cred ca au știut acest lucru pana n-au început utilizatorii sa faca sesizari, in urma cărora Orange a inceput sa facă verificări..

Alice_2
Începător
Multumesc de info, doar ca in timpul in care nu stiam ce se intampla s-a adunat si putina frustrare cred ca serviciul nu mergea la mine si la un alt telefon pre-pay in aceeasi casa mergea fara probleme :)) in ziua de azi telefonul este necesar ca aerul..

Jay
Campion certificat
Imi inchipui ca e iritant sa ramai fără acces.. Asa este.. telefonul a devenit un minipc/laptop si o prelungire a mainii in zilele noastre.. 😄

DanielaH
Moderator
Situația a fost remediată în cursul zilei de ieri. Alice, este în regulă și la tine? Este activă opțiunea?

Rebeca_1
Începător
La mine nu a fost remediata problema nici azi.