anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reîncărcare eșuată !

Ana7
Junior

Buna încerc sa fac reîncărcare online din aplicație și pur și simplu nu reușesc , la final îmi spune :incarcare eșuată! 
Am dezinstalat si instalat aplicația , am rememorat datele cardului … 

Ce-ar mai trebui sa fac ? 
Nu e prima data când se întâmplă asta ! 

17 Răspunsuri 17

delfinas
#StarMember

Ana, poți să mai aștepți un pic, poate se rezolva problema din sistem.

Sau poți încerca să încarci din varianta desktop My Orange, pe www.orange.ro.

FLo1
#StarMember

@Ana7: În timpul procesului de reîncărcare, după ce ai introdus datele cardului, se așteaptă o confirmare a tranzacției sau apare direct eroarea? Ai confirmat tranzacția în cazul în care ți s-a cerut acest pas? Confirmarea se face fie printr-un cod primit ca text SMS sau din aplicația aferentă cardului cu care efectuezi plata. Ai încercat eventual cu alt card? 

E posibilă și o eroare a aplicației (cum menționa delfinas), caz în care poți încerca varianta de WEB (desktop) a MyOrange. Te rugăm să revii cu o captură  (screen-shot) după eroarea primită (dacă persistă problema). Succes.

apare direct eroarea ! Și nu e prima data când se întâmplă 🤦‍♀️

FLo1
#StarMember

@Ana7: Dacă după momentul introducerii datelor aferente cardului nu sunt fonduri pe card sau datele cardului nu sunt corecte atunci eroarea este aproape instantă. Altfel nu ar apărea direct ecranul cu eroarea menționată. Încearcă din varianta WEB (desktop) a MyOrange.

Datele cardului sunt corecte ! Și fonduri suficiente pe card ! 

FLo1
#StarMember

@Ana7: Cunoști varianta desktop (web) aferentă MyOrange? Încearcă să încarci de acolo, nu din aplicație. Așteptăm feed-back-ul tău.

Nu o cunosc ! Dar mă voi informa ! 
Mulțumesc !

FLo1
#StarMember

@Ana7: NU este aplicație, este accesarea din pagina browserului tău a contului MyOrange. Cu un click aici îți vei da seama. 

Ți-am scris eu, de la început, să intri pe www.orange.ro și să încarci de acolo, din varianta desktop a My Orange, adică direct de pe site, nu din aplicație.

Vio73
#StarMember

Bună@ Ana7,

Încearcă și acum, dimineața, pentru că sunt momente când sistemele lor mai dau rateuri. Am pățit și eu așa și am amânat un pic, după care a funcționat fără probleme.

Baftă!

Anonim
Neaplicabil

Folosește pago pt reincarcare,  în my orange sunt destul de des probleme

DanielaH
Moderator

@Ana7, s-a rezolvat situația?

am reușit sa incarc cu 10e, apoi am încercat din nou o alta reîncărcare cu mai mult ai la fel apare eroare 🤦‍♀️ Am încercat de mai multe ori ! E fff enervant ! 

DanielaH_0-1680498383386.png

 

7D49DAEF-C92F-405C-89C3-9C991B98F405.png