anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Reîncărcare eșuată prepay

paolosugar
Începător

Bună. Aseară pe la ora 00:00 am mers la un non stop să îmi reincarc cartela cu 5€ și mi-au dat acel bon cu codul de activare, după care l-am activat, a mers jumătate de oră iar după m-am trezit ca nu mai merge deloc nici internetul nici să sun. Am încercat să pun iar codul de reîncărcare însă acum îmi spune ca e deja utilizat, până acum mi-a tot scris ca am 0 euro credit în cont iar acum câteva minute primesc mesaj ca am alocați 5€ in contul meu, nu merge nici cum, ce as putea sa fac? Vă rog sa ma ajutați și să îmi spuneți care e problema

@

6 Răspunsuri 6

teacher_
#StarMember

Salut!

Am 2 intrebari:

1. Ai incarcat cu optiune, sau credit?

2. In acea jumatate de ora, ce trafic ai avut? Ai primit update la ceva aplicatii?

image.jpg

 Credit, dar in acea jumatate de ora chiar nu stiu ce trafic am avut

Nu e nevoie sa postezi dovada... Daca ai avut update la aplicatiile telefonului, si daca ai aplicatii care iti consuma trafic in fundal, gen Tik tok, snapchat, instagram, ai fi surprins cat de repede se "duc" 5E... Si eu am fost pe credit la un moment dat, dupa 20 de minute de net, mai aveam 2 euro din 10....

Aplicatiile ruleaza si fara sa stii, daca isi mai fac si update-uri, adio credit repede.

Recomandabil e sa-ti incarci o optiune de 5 euro, nu credit.

FLo1
#StarMember

A fost o reîncărcare cu credit, dar având "date mobile" activat, creditul s-a consumat treptat. Era bine să  fi activat o opțiune cu resurse apelând la *100# Self Care și avand "date mobile" inactive. Însă poate pe data viitoare. 

Unwanted008
Vizitator

Salut,

Daca nu activezi o opțiune vei observa că creditul se va consuma rapid.

https://www.orange.ro/prepay/cartela-sim/tarife fara opțiune activa 

Este recomandat sa reincarci cartela cu o optiune din contul my Orange pentru a obține cat mai multe beneficii.

Daca nu ai un card și nu poți încărca cu opțiune din my Orange îți recomand ca dupa activarea opțiunii dorite sa intri in aplicația my Orange pentru a juca jocul bonus pocus (oferă bonusuri foarte ușor de câștigat).

O zi frumoasa!