anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

optiune 6euro si 16euro

obreja1
Începător

Buna seara!

Am activata optiunea de 6euro, iar dupa doua saptamani de la activarea acesteia am fost nevoit sa activez si optiunea de 16euro cu roaming. Primesc mesaj ca expira optiunea de 6 euro si sa reincarc. Intrebarea mea este:

Nu mai am inca doua saptamani beneficiile de la optiunea activata mai tarziu (cea de 16 euro)?

1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cele doua nu sunt compatibile. Odata activata optiunea de 16 Euro cu roaming, cea nationala, de 6 Euro, se dezactiveaza automat.

Deci, in momentul de fata, ar trebui sa ai activa doar optiunea de 16 euro cu roaming, cu valabilitatea ei (in cazul asta, 35 de zile conform site-ului Orange).

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Cele doua nu sunt compatibile. Odata activata optiunea de 16 Euro cu roaming, cea nationala, de 6 Euro, se dezactiveaza automat.

Deci, in momentul de fata, ar trebui sa ai activa doar optiunea de 16 euro cu roaming, cu valabilitatea ei (in cazul asta, 35 de zile conform site-ului Orange).

Client Orange

obreja1
Începător

Inseamna ca mesajul de la Orange vine automat pentru reactivarea optiunii de 6, dar ea nu mai e de fapt activa acum

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Daca nu e vreun bug pe undeva, da, asa ar trebui. 

Poti verifica statusul optiunuilor (si ajusta in consecinta, la nevoie) din aplicatia My Orange (Altele > Tarife si Optiuni > alegi optiunea din parte de sus a ecranului > Dezactiveaza).

Client Orange

FLo1
#StarMember

@obreja1: Bună seara și bun venit în Comunitatea Orange. Opțiunea de 6euro pe care ai avut-o activată anterior a fost o opțiune recurentă, fapt care a făcut să te anunțe de asigurarea cu credit a contului în cazul în care ai fi dorit reactivarea acesteia. Însă vechea opțiune de 6 euro a fost dezactivată prin activarea opțiunii de 16 euro, opțiuni care nu sunt compatibile să fie active simultan. 

Concluzie: nu este nici bug (se consideră că ulterior posibil să dorești activarea acestei EO de 6 euro), dar în lipsa creditului nu se va reactiva nimic, iar opțiunea de 16 euro își urmează cursul până la scadență. Pentru alte detalii te așteptăm pe topicul deschis de tine.