anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Optiune 4e fara net

Rymela
Începător
Am activat opțiunea cu 4e și nu pot utiliza internetul. Ce pot face? Am citit după că la ea nu am internet decât dacă am opțiune cu 5e activă...
1 Soluţie acceptată‚

Anca07
#StarMember
Buna Rymela, Asa este. Resursele de internet apar odata cu o extraoptiune de minim 5€, primind totodata si ceva bonus trafic de internet. Optiunile cu valori cuprinse intre 1-4€ sunt disponibile pt activare doar din contul My Orange si nu includ trafic de internet. Daca nu ai consunat nimic din resursele disponibile in extraoptiunea de 4€ pe care ai activat-o, poti incerca sunand la 300 sau discutand pe chatul Djingo, o posibila anulare a ei, pt a activa ulterior o extraoptiune de minim 5€ pt a avea trafic internet inclus. Zi cu soare!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Anca07
#StarMember
Buna Rymela, Asa este. Resursele de internet apar odata cu o extraoptiune de minim 5€, primind totodata si ceva bonus trafic de internet. Optiunile cu valori cuprinse intre 1-4€ sunt disponibile pt activare doar din contul My Orange si nu includ trafic de internet. Daca nu ai consunat nimic din resursele disponibile in extraoptiunea de 4€ pe care ai activat-o, poti incerca sunand la 300 sau discutand pe chatul Djingo, o posibila anulare a ei, pt a activa ulterior o extraoptiune de minim 5€ pt a avea trafic internet inclus. Zi cu soare!

And04
Senior
Salutare, @Rymela Pentru a putea folosi internetul trebuie sa ai o optiune activa de minim 5 euro national sau 10 euro in roaming. Bonusul primit dupa reincarcare poate fi folosit in aceleasi conditii, doar cu o optiune de minim 5 euro activa. Daca nu ai folosit nimic din beneficiile optiunii, cred ca poti converti optiunea in credit (prin sms gratuit la 321 cu textul CREDIT, dar din cate stiu, trebuie facuta in minim 24 ore dupa reincarcare) sau poti face solicitare la 300 sau pe chat Djingo (aici ai link: https://www.orange.ro/servicii/chatbot/ ) si poate reusesti sa convertesti in 4 euro credit, apoi mai adaugi un euro si activezi o optiune de 5 euro la care poti utiliza si internetul.