anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nr prepay inchis

bogapostu
Explorator
Am urmatoarea problema
Am un numar prepay care este inrolat in aplicatia unei banci, am primit sms pentru reincarcare unde mi se spunea sa reincarc pentru a evita intrarea in perioada de gratie (asta stiam ca inseamna ca mai dureza ceva timp pana se inchide), aveam o optiune valabila pana pe 06.11 (asa scrie in SMS-ul primit), deci daca reincarcam cu 6 E aveam optiunea activa
Azi ma trezesc cu numarul inchis, fara alte notificari.
Pot recupera numarul respectiv? (l-as trece pe yoxo pentr a nu mai avea probleme)
4 Răspunsuri 4

DanielaH
Moderator
Salut, bogapostu! Când ai primit SMS-ul de avertizare? Îl poți atașa?

FLo1
#StarMember
Blocat cu opțiune valabilă??? asta e cam prea mult. Ceva nu se leagă. Cel mai bine e să atașezi (fără date personale) mesajul de încărcare și valabilitate aferent.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Nr nu se inchide decat dupa expirarea perioadei de gratie (1 an de zile, daca nu ma insel). Asta presupune ca nu mai poti suna sau trimite SMS, dar poti fi apelat si evident, primesti SMS. Uite aici mai multe detalii: https://www.orange.ro/help/ce-nseamn-perioad-de-activitate-i-perioad-de-graie-47 Cu optiune activa in niciun caz nu are de ce sa ti se inchida numarul. Dupa cum zicea si Flo, cel mai probabil ne lipsesc niste bucatele din puzzle. 🙂
Client Orange

bogapostu
Explorator
Nu era optiune activa. Avem sms ca pot sa obtin 100GB daca activez o optiune de minim 6E pana pe 06.11.2021 Numarul a fost folosit din iulie pana pe 28.10 cand a fost inchis total. Am fost in shop si, desi am solicitat sa il trec pe YOXO, nu am putut decat sa fac un abonament de 8E pe 6 luni (cam haiduceasca metoda asta), Ma gandesc ca fiind fara achizitie pot totusi solicita rezilerea abonamentului, fara taxe, daca nu vor portez in Flex de la Vodafone, repet e cam jecmaneala asta. Acum am vazut ca voi avea si o taxa de 10 E pentru numar preferential despre care nu mi s-a spus atunci nimic (contractul a fost trimis pe mail, acum am vazut)