anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu apar SMS urile pe factura nr.prepay pe care il administrez?

Liliana1
Junior
 
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Apar si sms-urile la prepaid. Doar ca sunt trecute ca "apeluri" de o secunda pe desfasurator.

Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

FLo1
#StarMember

@Liliana1 : Bun venit în Comunitate. La ce factură faci referire? ...pentru că "prepayul" nu este "facturat" pentru serviciile solicitate, așa cum se întâmplă la "abonament". Dacă te referi la detaliile convorbirilor...da, apar doar apelurile, iar SMS-urile sunt trecute ca apeluri de 00:01 (1 secundă). Doar traficul de net apare în ”bytes” cu mențiunea ”net”.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Apar si sms-urile la prepaid. Doar ca sunt trecute ca "apeluri" de o secunda pe desfasurator.

Client Orange

Corect Radu. Mersi. Cum trimit mai rar SMS, nu am observat durata, crezând că era o... mesagerie.

Numai de o secundă?

Unele apar și de două!Sunt beep -uri?

 

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Beep-urile nu se contorizeaza, pentru ca ideea e sa nu se raspunda. Dar se poate sa fie un apel foarte scurt. Sau un "beep" nereusit. :))

O sa ma uit si eu pe al meu sa vad daca am de 2 sec. Ultima data nu aveam. Eventual poti atasa o captura de ecran, daca vrei, fara numere de telefon (sau blur-ate cumva). Poate mai sunt detalii care ne-au scapat. 

Client Orange

Eu am și apeluri de 2 -3 secunde. Cauza? O mesagerie mai harnică m-a ”pescuit” în câteva rânduri. 😉

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Corect, ar putea sa fie mesageria vocala. 🙂 Eu mi-am dezactivat-o. Si nici cei pe care ii apelez in mod normal nu au. De-aia probabil ca nici nu am intalnit situatia asta pana acum. 

Client Orange