anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am net sau trebuie sa încarc cu 5 euro că să am acești 60gb bonus?

GoD_Adrian
Junior
Am luat o cartelă Orange acum 1 săptămâna care cu 25 lei (5 euro) și am avut o oferta clasica (în poză și gb nationali au fost 6) dar am văzut și 60gb bonus dar nu înțeleg dacă pot sa i folosesc sau nu, va rog sa mă ajutați ca e foarte important, mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Salut, Atata timp cat ai o optiune de minim 5 euro activa pe cont, poti beneficia de acel bonus. Poti sa vezi ce optiune ai activata acum pe cont, din aplicatia My Orange, sectiunea Sumar, sau la *100# (ramura 3 - Optiuni, sub-ramura 1 - Optiunile mele active).
Client Orange

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Salut, Atata timp cat ai o optiune de minim 5 euro activa pe cont, poti beneficia de acel bonus. Poti sa vezi ce optiune ai activata acum pe cont, din aplicatia My Orange, sectiunea Sumar, sau la *100# (ramura 3 - Optiuni, sub-ramura 1 - Optiunile mele active).
Client Orange

cezar98
Junior entuziast
Salut! Cand ai cumparat cartela SIM, s-a activat automat optiunea de 6 euro credit. Deci ai acces la bonus.

GoD_Adrian
Junior
Salut Întâi mulțumesc de răspuns așa de vreme, Am făcut ce ai zis și acolo scrie 1) optiune 6 E,înseamnă că am minim 5 euro ca oferta și i pot folosi? Scuză-mă dacă cer așa de mult dar mai rămân 500mb național și îmi mai trebuie mimim 3 zile

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da, e ok. Ar trebui sa-ti intre in bonus.
Client Orange

GoD_Adrian
Junior
Salut la amândoi, mulțumesc (nu mă așteptam să răspundă cineva în mai puțin de o zi) Acum mai am 444mb national, când i termin întra bonusul ca internet național?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Da. Uite aici concret ce, cum se consuma, si in ce ordine: https://www.orange.ro/help/n-ce-ordine-se-consum-resursele-de-pe-cartela-mea-prepay-59
Client Orange

GoD_Adrian
Junior
Mulțumesc mult de tot

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Cu drag! 🙂 Te asteptam si cu alte ocazii, cu ganduri bune, in Comunitate.
Client Orange

FLo1
#StarMember
@GoD|Adrian: O alternativă pentru net suplimentar atunci când ai o opțiune activă de minim 5€ este din Pinata party, cu condiția să ai puncte în pinata aferente opțiunii de net dorită, chiar net nelimitat dacă vrei.

GoD_Adrian
Junior
Știu știu dar nu e simplu

FLo1
#StarMember
@GoD|Adrian: De ce nu ar fi "simplu"? La cum încarci cu opțiune de roaming (că așa declarai) 1000 de puncte lunar pentru o opțiune de ”net nelimitat” sunt ”piece of cake”. 😉