anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum repari un telefon în garantie dacă l-ai cumpărat de pe olx?

Gabitzu18
Junior entuziast
Bună seara comunitate. Am o întrebare cum poti repara un telefon aflat în garanție dacă e cumpărat pe abonament în rate sau nu. Asta dacă l-ai cumpărat de pe olx și cel care l-a vândut ti-a trimis și factura cu garanția dar datele sunt ale lui și e din județ diferit. Mai e valabila garanția?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! În mod normal, nu trebuie să întâmpini probleme, dacă ai actele (factura şi garanţia) produsului respectiv, pentru că nu trebuie să fie prezent posesorul respectiv, adică cel din documente. Eu am făcut aşa ceva cu ani în urmă, la un router luat de pe olx şi nu am întâmpinat nicio problemă. Chiar mi-au schimbat produsul respectiv cu unul nou, pentru că nu l-au mai putut repara. Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Andreeadanielam
Începător
Buna. Da, garanția mai este valabilă, ( daca inca e in termenul de garanție) singura problema pe care ai putea sa o ai sa nu fie când te duci să îți ridici telefonul in rest nu ai nici o problema. Dar mai bine întrebi înainte să lași telefonul la garanție!

Vio73
#StarMember
Salutare! În mod normal, nu trebuie să întâmpini probleme, dacă ai actele (factura şi garanţia) produsului respectiv, pentru că nu trebuie să fie prezent posesorul respectiv, adică cel din documente. Eu am făcut aşa ceva cu ani în urmă, la un router luat de pe olx şi nu am întâmpinat nicio problemă. Chiar mi-au schimbat produsul respectiv cu unul nou, pentru că nu l-au mai putut repara. Baftă!