anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Retea Orange 5G+ acum și în Pitești

RafaHelper
#StarMember

RafaHelper_0-1717500293594.jpeg

Orange continuă extinderea rețelei sale 5G/5G+ la nivel național și, începând de astăzi, oferă locuitorilor, autorităților publice și companiilor din Pitești acces la vitezele ultrarapide ale rețelei 5G+, dar și la cele mai bune servicii și tehnologii furnizate de Orange.

În urma adăugării orașului Pitești pe harta zonelor cu acoperire 5G, rețeaua Orange 5G/5G+ ajunge la un total de 39 de orașe din întreaga țară. Printre acestea se numără Arad, Bacău, Baia Mare, Brașov, Brăila, București, Craiova, Cluj-Napoca, Constanța, Galați, Iași, Miercurea Ciuc, Sibiu, Suceava, Oradea, Timișoara și Târgu Mureș, localități din județul Ilfov, stațiuni montane și estivale. Numărul orașelor cu 100% acoperire 5G în a crescut, totodată, constant, acestea fiind Arad, Bacău, Baia Mare, București, Miercurea-Ciuc, Oradea, Satu Mare, Sibiu, Suceava și Târgu Mureș.

Daca avem membrii in comunitate de la Pitesti așteptam sa vedem teste de viteza si sa va spuneți părerea despre calitatea rețelei 5G+.

13 Răspunsuri 13

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Perfect, acum putem spune oficial ca exista. 🙂

MCostel
Explorator

Orange este singurul furnizor cu o extindere 5G care dovedește implicare restul furnizorilor sunt doar cu testele.

Bravo Orange.

vladut12am
Cunoscător certificat

Sau, mai bine zis, la ceilalți operatori 5G nu este decât o apă de ploaie.😁

BlackWolf
Senior certificat

Sincer, eu nu cred ca Orange merita vreo lauda si nici nu prea dovedeste vreo implicare, reteaua se degradeaza constant, din pacate. De exemplu, pe grupurile de Facebook sunt pe zi ce trece din ce in ce mai multi nemultumiti si din ce in ce mai multe injuraturi si rasete cand vine vorba de Orange, inclusiv la postarile lor. Asta nu arata deloc bine si este semn de ingrijorare, inseamna ca exista niste probleme. Nu intereseaza pe mai nimeni 5G-ul, pe majoritatea ii intereseaza calitatea internetului 4G, a semnalului, acoperirea, constanta preturilor si suportul, in nici un caz 5G-ul. Aceleasi probleme vad ca incep usor sa isi faca aparitia si vis-a-vis de Vodafone. Asta am constatat din tot ce vad zilnic in mediul online. Evolutia ca evolutie, da, dar in momentul de fata eu cred ca 5G-ul este ultimul lucru care ar trebui sa ii intereseze pe ei, ar trebui mai intai sa rezolve celelalte probleme. Orange daca nu se trezeste pe ultima suta de metri, nu va fi bine pentru ei, iar numarul de clienti si profitul vor continua sa scada...si e pacat de reteaua care a fost odata...

Important este sa vedem și lucrurile bune iar în ceea ce privește implementarea 5G Orange se descurca cel mai bine până acum atât ca acoperire cât și ca viteze.

BlackWolf
Senior certificat

Asta asa este, la 5G sunt cei mai ok, dar totusi, mai bine ar fi investit in acoperire, mi se pare mult mai importanta. M-am saturat de atatea zone cand ma duc prin tara unde Orange si Vodafone nu stiu ce e ala semnal, dar in schimb stiu Digi si eventual Telekom. Mai bine ar investi fratii Orange/Vodafone, ca si asa sunt in ran-sharing, in niste celule pentru semnal in locuri unde nu este, locuri unde Digi si Telekom au. E frustrant si aiurea sa nu te poti baza pe o retea ca Orange sau Vodafone si sa ai nevoie si de ceilalti operatori...

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Rețeaua funcționează foarte bine, din câte am văzut!

BlackWolf
Senior certificat

Da, merge bine la tine si in alte cateva locuri. Dar e frustrant si aiurea sa vezi ca la mine, afara, in centrul unui municipiu, resedinta de judet, ei imi dau mie in jur de 10 Mbps pe 4G+, semnal full, dar se lauda ca au mai acoperit un oras cu 5G. Acolo si in alte cateva zone merge reteaua bine, dar la noi, de exemplu, nu au fost in stare nici dupa 2 ani jumatate sa repare reteaua. Si nu e singurul loc unde se intampla asta, sunt destul de multe. Te mai iau si de pro*st, ca esti in parametri, iti functioneaza reteaua bine si nu au ce face, dar in schimb, ei se lauda cu 5G/5G+, ca sunt reteaua nr. 1 si mint. In unele locuri se poate si fac treaba buna, iar in altele nu. Eu asta o consider bataie de joc, desconsiderare si lipsa de respect fata de clienti. Ar trebui tratati toti clientii la fel, ca nu sunt unii mai destepti si altii mai pro*sti, toti sunt la fel, egali si ar trebui tratati la fel. De asta isi pierd Orange constant clientii, si sunt pe minus, ca isi bat joc de oameni. Daca mai continua mult cu politicile astea mizerabile, nu ii mai vad supravietuind mult prin Romania, vor vinde si vor pleca, la fel ca Telekom-ul, ca deja sunt pe urmele lor. Sper sa se trezeasca odata si sa inceteze cu mizeriile astea, pana nu e prea tarziu...

IoanaS
Junior

Super! Chiar voi testa viteza când ajung acasă, la Pitești în weekend!

Poate ne atașezi niste screenshot -uri cu vitezele obținute.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Și eu tot așa!

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Hai să pun și aici vreo două teste, că așa am promis. În Piața Vasile Milea:

 

Vio73_0-1717825994908.jpeg

Vio73_1-1717826084398.jpeg