anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

termen livrare comanda produs in magazin online

Flxxx
Junior entuziast
buna ziua. am comandat un telefon din magazinul online pe data de 3.05.termenul de livrare...pana pe data de 8. sa ma lumineze cineva din comunitate...telefonul il aduc din himalaya?sau il construiesc in urma comenzii?care ar fi motivatia faptului ca dureaza 5 zile pana pleaca din orange si ajunge la mine prin curier dupa aproape o saptamana?evident maine e ultima zi de a ajunge pachetul.orice comanda de la cea mai mica firma existenta ajunge in a doua zi sau in a treia zi maxim...telefonul este in stoc.stie cineva de ce dureaza asa mult?nu imi fac sperante nici maine...e sambata si daca nu au avut timp sau din nepasare sa bage un telefon intr-o cutie si sa cheme un curier de ce ar face asta sambata?as suna la serviciul clienti dar se poate sa iasa cu cuvinte neplacute.se poate face ceva daca nu se respecta termenul de livrare?multumesc
42 Răspunsuri 42

Razvan
#StarMember
Depinde, dacă telefonul se află în stocul magazinului Orange sau în depozit la furnizor/importator oficial.

Flxxx
Junior entuziast
in stoc... asa era scris pe pagina magazinului

teacher_
#StarMember
Salut! Doar printr-un apel la serviciul clienți o sa elucidezi misterul. Nici unul din noi nu știe dacă un produs se afla in stoc sau nu. Trebuie sa tii cont și de faptul că ne aflăm într-o perioada aglomerata, iar livrarea poate suferi câteva întârzieri. Ai verificat detaliile livrării din contul tău?

Flxxx
Junior entuziast
am incercat aici ,incercand marea cu degetul..ma gandeam ca a mai patit cineva

Razvan
#StarMember
La Orange nu face diferență între stoc magazin și stoc furnizor. Poate mai depinde și de curier, ai primit awb-ul? În magazinul online ce scrie la status?

Flxxx
Junior entuziast
curier Livrare estimata: 5mai Status comandă: in curs de procesare Nr. comandă: 2499421 Data: 2021-05-03 17:34 De plată:3.358,99 Tip plată:la livrare Conţinut comandă: Samsung Galaxy Note20 Ultra 5G 256GB Dual SIM Black..... asta scrie... din data de 3... doar se proceseaza... nu am niciun awb... nimic... doar un mesaj pe telefon din data de 3 ca aceasta comanda a fost aprobata si curierul imi va aduce comanda pana pe data de 8

FaraUnID
Campion certificat
"care ar fi motivatia faptului ca dureaza 5 zile pana pleaca din orange si ajunge la mine prin curier dupa aproape o saptamana?" Sa spunem supraaglomerarea firmei de curierat !?!?! 1 Mai ---> Week-End ---> Sarbatorile Pascale-- -> Izvorul Tamaduirii ---> Week-End = Mini vacanta de cca 1 sapatamna pentru foarte multi salariati atat din aparatul bugetar cat si din sectorul privat.

FLo1
#StarMember
@Flxxx: Bun venit în Comunitate. Verifică situația comenzii tale accesând magazinul online din contul tău de my Orange. De ce au nevoie de atât timp pentru a trimite un produs pe stoc.... acestea sunt detalii nespuse și aruncate în cârca curierului. Din acest motiv Orange nu îți va comunica AWB-ul: produsul încă nu este predat la curier. @Răzvan: Te întreb ca pe un expert: Un produs în stoc la Orange se poate găsi în același timp și la ”depozit furnizor/importator oficial”?? ”Poate mai depinde și de curier”??? :)))) Ce să depindă de curier? Un produs fără AWB? Produsul este încă , nicidecum .

Flxxx
Junior entuziast
teoretic ar fi posibil..dar tot pe data de 3 am comandat ceva de pe emag... pe 5 ,dimineata a ajuns... fara 1 mai... paste...alcool... plecare la mare...la munte.. izvorul tamaduirii... sau poate o fi asa doar la orange... de ce sa lucram din prima zi lucratoare cand o facem din a doua saptamana lucratoare... 🙂

Flxxx
Junior entuziast
pai si cum ramane cu... pana pe data de 8 am pachetul?daca nu am nici macar awb-ul?maine e in 8...ce as putea sa fac daca nu respecta conditiile de livrare? as putea sa nu respect si eu plata abonamentelor? hahaha.. nu am cum ca ma executa imediat si in niciun caz pana pe data de...

FaraUnID
Campion certificat
Din cate stiu eu eMag au propriul serviciu de curierat aka Sameday Courier, pe cand reteaua #1 lucreaza cu intermediari. Aceeasi intermediari care livreaza si pentru altii si de aici si supraaglomerarea firmei de curierat. Asa....., ca fapt divers, si eu comandat de pe Altex.ro un telefon mobil, am platit online si a 2-a zi am avut surpriza sa ma caute curierul ca are un colet cu numele meu pe el. Cum a fost posibil? Simplu: Comanda mea a fost procesata si ridicata de curier din magazinul fizic din localitate si livrata la adresa indicata, in ziua urmatoare. Din punctul acesta de vedre nota 10 si jos palaria in fata celor de la Altex. Adica Altex a inteles foarte bine anumite aspecte ce tin de reducerea costurilor de curierat si a timpilor de livrare. In reteaua #1 inca avem 2 entitati (fizic si online) cu 2 stocuri total diferite si unde comunicarea intre entitati este undeva sub nivelul marii. Nu pot sa inteleg de ce reteaua #1 nu poate adopta aceasta metoda: - Ai primi comanda de produs in magazinul online - Verifici disponibilitatea produsului in magazinul fizic din localitate - Daca produsul este pe stoc ai redirijat comanda catre magazinul fizic respectiv - Cei din magazinul fizic din localitate au luat produsul din stoc, l-au pregatit ca si colet, l-au predat curierului - A 2-a zi produsul ajunge la destinatie Timpi de livrare redusi la minim, costuri de transport semnificativ mai mici decat in cazul in care produsul este livrat din depozitul central de la Buchales catre celalalt capat de tara.

Flxxx
Junior entuziast
probabil cerem prea mult sa se respecte termenul.. in fine ..mai este o zi.poate vine maine... daca nu vine inseamna ca nu au respectat termenii livrarii...

Razvan
#StarMember
Telefonul tău nu se afla în stoc, nu s-a predat nimic la curier, de aceea îți apare în curs de procesare. Posibil săptămâna viitoare.

Flxxx
Junior entuziast
cand am facut comanda era in stoc... dupa 4 zile posibil sa se fi terminat...mesajul primit pe data de 3 spune clar.... telefonul va fi livrat prin curier pana pe data de 08. 05.cum sa livrezi ceva ce nu ai pe stoc?repet.. cand am facut comanda era pe stoc. daca un telefon nu e pe stoc nu ai cum sa il comanzi din magazinul online pt ca nu are pretul afisat.