anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In cat timp se livreaza o comanda online?

alexxx_01
Începător
Buna ziua! Comanda mea a fost facuta acum 2 zile si inca este in "in curs de procesare", exista cumva o modalitate de a afla ziua in care ajunge produsul?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, alexxx_01 , Toate comenzile au ca termen de livrare 1-3 zile lucratoare. Avand in vedere ca a fost plasata sambata, comanda va pleca in seara aceasta din depozitul Orange, urmand a fi livrata de maine.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

FaraUnID
Campion certificat
Din cate vad eu, comanda a fost plasata pe data de 31.07, adica sambata, dupa care a urmat duminica. Cel mai probabil in cursul zilei de astazi va fi procesata si predat coletul catre curier. In mod normal, daca produsul se afla in stoc, pana vineri ar trebui sa primesti coletul.

FLo1
#StarMember
De cele mai multe ori, primul pas este cel mai dificil: Validarea unei comenzi poate fi urmată și de anularea acesteia, chiar după mai bine de o săptămână. Dacă ajunge la curier, atunci în 2 zile lucrătoare ai coletul la tine.

Salut, alexxx_01 , Toate comenzile au ca termen de livrare 1-3 zile lucratoare. Avand in vedere ca a fost plasata sambata, comanda va pleca in seara aceasta din depozitul Orange, urmand a fi livrata de maine.

Buna ziua ! Am dat comanda pe 12.01.2023,va ajunge astazi pe 16 ? Daca stiam faceam comanda cu ridicare din magazin sa nu mai pierd timp asteptand curierul.....

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Intai de toate, verifica statusul comenzii pe cont. Daca nu ai informatii acolo, apeleaza 300 sau 0374 300 300 (sau pe chat-ul Djingo), si vezi daca au un status actualizat. De asemenea, roaga-i sa-ti ofere un AWB (daca comanda a fost deja expediata), astfel incat sa poti urmari statusul ei in interfata firmei de curierat. De asemenea, din cate stiu, nu se mai pot face comenzi cu ridicare din magazin.

Client Orange

Unde văd statusul comenzii că n-am găsit nicăieri acest lucru?

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Salut,

Se poate vedea in sectiunea Comenzile Mele din Magazinul Online. Sau cu un click aici

Client Orange

Salut!

In mod normal da (asta in cazul in care nu ai primit deja SMS-ul de la curier).

Buna am plasat o comanda oline pe data de 21 și de 3 zile e tot in procesare când se va efectua livrarea ? Nr comanda #2800275

21 a fost sambata. Mie mi-au ajuns mai multe comenzi in maxim 5 zile (cu vineri si weekend inclus), deci ar trebui sa ajunga maine sau poimaine.

Salut a făcut mama mea o prelungire de contract și a făcut un nou abonament și a zis ca vine în 1-3 zile lucrătoare vineri a făcut abonamentul și a zis ca vine marți nu a venit 

 

Neaplicabil
Cu ce firma de curierat vin comenzile ? Am și eu una care apare ca fiind la curier și cred că vine astăzi, cel puțin așa arată la urmărire Am o relație bună cam cu toți de la mine din zona și sunt la muncă .

DanielaH
Moderator
@Fanu Coțofanu, bine ai venit în Comunitate! Comenzile făcute în magazinul online se livrrează cu Fan Courier.

Neaplicabil
MERSI DANIELA, chiar acum am telefonul in mână . Cu Fan a venit . Comandat ieri venit azi . Bravo Orange Romania, Speedy Gonzales nu alta .