anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Anulare rezervare online cu achizitie din magazin

Florin1987
Începător
Cum pot anula o rezervare pentru un telefon, adică sa-mi recuperez acei 50 lei.
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Florin1987 ! Ne bucuram ca ai reusit sa anulezi rezervarea telefonului. Anularea se face din My Orange, sectiunea "Rezervarile mele", asa cum ai procedat si tu in acest caz. Suma de 50 RON se va restitui sub forma de voucher, pe care il poti folosi in orice magazin fizic Orange, in termen de 90 de zile de la emitere (pentru orice produs – telefon, laptop, tableta, modem, accesorii, cartelaSIM –mai putin reincarcari, plata factura etc.).

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, Florin. Ne poți da mai multe detalii, te rog? Unde anume ai făcut rezervarea: online din contul tău My Orange sau în magazin? Nu îți dorești să mai achiziționezi telefonul respectiv?

Florin1987
Începător
Rezervarea este făcută online la un magazin iar telefonul nu mai îmi doresc sa-l cumpar

RafaHelper
#StarMember
Salut @Florin1987, ‏‏‎ ‎ Iți scrie chiar in captura de ecran ce trebuie sa faci. Intra in secțiunea "Rezervările mele" din contul tau My Orange si alege sa anulezi rezervarea. https://www.orange.ro/magazin-online/comenzile-mele Poți alege in ce mod sa primești bani când o sa anulezi rezervarea. ‏‏‎ ‎ Sa ne spui daca ai rezolvat sau mai ai nevoie de ajutor. Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.

Florin1987
Începător
Nu găsesc secțiunea Rezervările mele

Florin1987
Începător
Am apăsat pe mașinuța, am găsit comenzile mele dar nu și rezervarea

Anca07
#StarMember
Florin, cred ca va trebui sa mergi fizic in magazin si sa ceri anularea rezervarii si ti se vor restitui si banutii sau iti vor oferi ei detalii suplimentare despre ce ar trebui sa faci pt a primi banii inapoi. Initial am crezut ca e o comanda. Greseala mea. Succes! Sa ne spui daca ai rezolvat.

RafaHelper
#StarMember
@Florin1987, rezervarea apare in lista ca o comanda normala. Verifica ultima comanda din sectiunea comenzile mele.

Florin1987
Începător
Îmi apare asta, rezervarea nu-mi apare

Florin1987
Începător
După lungi căutări am reușit sa găsesc.

Anca07
#StarMember
Si ai rezolvat? Ai putut sa o anulezi si sa iti primesti banii inapoi?

Florin1987
Începător
Nu am reușit sa-mi recuperezi banii din cauza ca au trecut 72 de ore, o sa merg fizic în magazin.

Salut, Florin1987 ! Ne bucuram ca ai reusit sa anulezi rezervarea telefonului. Anularea se face din My Orange, sectiunea "Rezervarile mele", asa cum ai procedat si tu in acest caz. Suma de 50 RON se va restitui sub forma de voucher, pe care il poti folosi in orice magazin fizic Orange, in termen de 90 de zile de la emitere (pentru orice produs – telefon, laptop, tableta, modem, accesorii, cartelaSIM –mai putin reincarcari, plata factura etc.).

patman
Junior
Intampin aceeasi problema. Am rezervat un telefon in magazin, intre timp m-am razgandit si am facut comanda de un altul. Rezervarea a expirat si nu imi apare la sectiunea respectiva din magazinul online. Nici atunci cand intru in comenzile mele. Nu era mai simplu ca in momentul expirarii sa primesc automat un voucher pe mail?