anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Am cumpărat un telefon din magazinul online; trebuie să plătesc la curier?

Toto_1
Junior

Am cumpărat un telefon din magazinul online făcând un nou abonament.Trebuie să plătesc la curier când îl aduce?

1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat

Da, cum am bănuit, ai de plata la curier 1579 lei. Pare a fi prețul integral al telefonului și îți mai rămân de plătit 9 euro pe luna doar abonamentul 2 ani

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

BlackWolf
Senior certificat

Salut! Nu, nu trebuie să plătești nimic, transportul e gratis

Ok dar la metode de plată îmi scrie (La livrare)

BlackWolf
Senior certificat

Aaa, transportul e gratis, dar tu cred ca ai o diferență, un avans de achitat pentru telefon, iar restul în rate cu abonamentul. Ce îți scria când ai dat comanda?

Îmi scria ceva de 3sau4 rate nu prea am fost atent

BlackWolf
Senior certificat

Uita-te puțin pe mail, acolo trebuie sa fi primit detaliile

Toto, probabil ca ai cumparat telefonul in 3 sau 4 rate, prin programul Oney, cu cardul de debit si ar trebui platesti prima rata, la primirea telefonului, daca nu ai platit-o online deja.

DETALII: https://www.orange.ro/plata-oney/

Mădălin
Cunoscător certificat

Eu cred că nu poți cumpăra in 3 -4 rate din aplicația Orange sau online decât dacă folosești un card de credit ce accepta rate la.orange sau chiar prin intermediul lui OrangeMoney card de credit nu cel clasic.Din cel clasic nu poți face rate.Nu ai cum sa nu fii atent fiindcă e o procedura destul de greoaie in 3-4 pași prin care poți finaliza plata.Cred că de fapt te-ai ragandit între timp.

Poți cumpăra in rate și prin cardul de debit, in 3-4 rate, prin programul Oney.

DETALII: https://www.orange.ro/plata-oney/

Vio73
#StarMember

Salutare!

Trebuie să scrie în contract cât ai de plată și oricum îți va spune și curierul. Transportul este gratuit oriunde în țară!

Succes și să te bucuri de achizițiile făcute!

BlackWolf
Senior certificat

Da, cum am bănuit, ai de plata la curier 1579 lei. Pare a fi prețul integral al telefonului și îți mai rămân de plătit 9 euro pe luna doar abonamentul 2 ani