anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Taxare 100 euro pe date mobile

Eduardjr
Junior
Am descarcat fișiere de 20gb.
În contract scrie ca abonamentul are 50 gb net, iar în myorange arata 20gb (contractul s-a încheiat de 2 luni și plătesc aceeași suma).
Și s-a făcut cost suplimentar de 100 de euro pe net.
18 Răspunsuri 18

Pololică
#StarMember
Un sfat: daca ai pe cineva care reincarca lunar o cartela prepaid cu minim 5E, iti recomand sa reincarci prin abonament cu plata la factura. Primele 3 reincarcari (dintr-un maxim de 5), daca sunt de minim 5E, iti aduca 3x30GB (fiecare 30GB se aloca numarului de pe care se face reincarcarea). Eu am doua reincarcari lunare recurente si primesc pe doua numere cate 30GB suplimentar la ce am in abonament (si nu platesc nimic in plus fata de reincarcarea cartelei). De la reincarcarea este de minim 6E, pe langa cei 30GB, iti aduc si 20 puncte suplimentare. Fa un calcul: eu incarc 11E (1x6E si 1x5E) si primesc 1x20 puncte (care, dupa 24 luni se transforma in 144E reducere suplimentara la un telefon) plus 2x30 GB lunar (cate 30GB pentru fiecare abonament de pe care incarc).

Eduardjr
Junior
Wow, super, asa am sa fac, mulțumesc muult!

Pololică
#StarMember
Arunca un ochi: https://www.orange.ro/help/cum-rencarc-o-cartel-prepay-de-pe-abonament-cu-plata-pe-factur-42

Eduardjr
Junior
Mulțumesc de răspuns de acum asa am sa fac, sper totuși sa pot rezolva ceva cu problema asta