anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Restricționare acces la internet pentru cartela folosita la o camera video

Aid
Începător

Bună ziua!

Am un abonament Fun 6 port in, cu 15 GB internet.

Cartela SIM este folosită la o cameră video solară, care nu are acces la wifi. 

Cum aș putea restricționa accesul la internet după consumul celor 15 GB, fără a verifica constant pe aplicație și fără a face cost suplimentar, bineînțeles?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ori treci la un abonament cu net nelimitat, ori ceri opțiunea cost control, care este gratuită și fără contract. Ideea este că, după ce consumi acei 15 GB sau cât ai inclus în abonament, ți se reduce viteza destul de mult și nu știu dacă poate fi folosit decât dacă stai o vreme să se încarce, având 256 kbps la download și parcă 128 la upload. Oricum, poți întreba la serviciul clienți. Mai simplu era să introduci un sim prepay cu mai mult trafic inclus în cadrul acestui serviciu (eu așa am recomandat și configurat unui prieten).

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Anonim
Neaplicabil

Salut,

Cea mai simpla soluție este trecerea la un abonament fun 11 ce are inclus internet nelimitat și o reducere de 50%.

In funcție de consumul lunar îți poți alege și alte oferte yoxo sau prepay unde ai mai mult control.

In rest in afara de metodele clasice de verificare consum nu prea mai exista alternative.

Trixen
#StarMember

Salutare!
Din cate stiu, nu exista o optiune pentru a limita traficul de date. Cu toate astea, camera in sine s-ar putea sa stie (pe telefoane este aceasta optiune de ani de zile, sa nu faca mai mult de X GB trafic).
Ce model de camera este folosita?

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ori treci la un abonament cu net nelimitat, ori ceri opțiunea cost control, care este gratuită și fără contract. Ideea este că, după ce consumi acei 15 GB sau cât ai inclus în abonament, ți se reduce viteza destul de mult și nu știu dacă poate fi folosit decât dacă stai o vreme să se încarce, având 256 kbps la download și parcă 128 la upload. Oricum, poți întreba la serviciul clienți. Mai simplu era să introduci un sim prepay cu mai mult trafic inclus în cadrul acestui serviciu (eu așa am recomandat și configurat unui prieten).

Baftă!

FLo1
#StarMember & August Problem Solver

Există atât pe telefon cât și pe router (în funcție de ce utilizezi) opțiunea limitării traficului la o anumită cantitate de date mobile. De asemena, o variantă mai ușor de gestionat este un abonament de internet sau trecerea la un abonament voce cu net nelimitat. Ar mai fi chiar si varianta Prepay (adică să consumi cât permite volumul de net din opțiunea selectată). Variante există, doar să o alegi pe cea mai potrivită pentru tine.

Pololică
#StarMember

Salutare!

In ce router ai introdus cartela SIM? Poate reusim sa te ajutam cu setarile router-ului.

Ca fapt divers: la ce rezolutie este setata camera si care este modul de actitivate (activare prin senzor sau continuu)?