anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Puteți da exemple de locații/ localități unde ați prins viteze bune/ foarte bune la internetul mobil?

Vio73
#StarMember
Eu am prin viteze foarte bune prin Piteș, București, centura Sibiului, centura Alba Iulia, etc.
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
In Constanta este 4G+ cu viteze intre 200 și 350 Mbs.. Nu peste tot dar în centrul orașului și zona turistica din portul Tomis este.

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Razvan
#StarMember
București, Iași, Sibiu, Constanța, Venus, Cluj-Napoca, Craiova. În București am prins pe șoseaua Pandurilor, Fabrica de Chibrituri, Apaca, Iuliu Maniu, Piața Unirii, Universitate, Victoriei. În Sibiu, Craiova, Iași, Cluj - Napoca, Iași zona centrala.

Ascary
Campion certificat
Pitești,Orangeshop

Razvan
#StarMember
Așteptăm și alți colegi sa ne spună pe unde zboară internetul de la Orange. As mai adăuga și orașul Tulcea.

Ascary
Campion certificat
Am mai spus,în Tulcea nu am găsit 4G+,însă 4G este peste tot in Tulcea.

Miha_Z
#StarMember
Pana sa-mi recomandati acea aplicatie de masurat viteza, nu ma interesa acest lucru si nici nu eram curioasa. Acum ca am testat-o pot sa va zic ca in Braila nu prea zboara. 😞

Vio73
#StarMember
Ai grijă că la testele astea se duce mult trafic. Asta am uitat să-ți spun. Pe de altă parte, nu are cum să meargă bine peste tot.

Ascary
Campion certificat
In Constanta este 4G+ cu viteze intre 200 și 350 Mbs.. Nu peste tot dar în centrul orașului și zona turistica din portul Tomis este.

BikermanRO
Junior
Craiova, zona Consul. Aici prind frecvent viteze de peste 250 Mbps. De asemenea zona centrală a Craiovei este o zonă cu semnal 4G+ foarte bun.

fabytm
Explorator
In Timisoara cea mai mare viteza am prins-o pe Take Ionescu, aproape de politie, unde au agregate 3 benzi (banda 3, banda 7 si banda 20), deci maxim teoretic 500Mbps. Aici am prins 361Mbps. Pe langa aceasta locatie, prind viteze foarte bune la intersectia dintre Calea Sever Bocu si Strada Dr. Grigore T. Popa unde Orange are o antena pe un pilon de inaltimea unui stalp de iluminat. Astfel, putini utilizatori stau pe aceasta antena, vitezele fiind intotdeauna foarte ridicate (200+ Mbps cu 2 benzi agregate, banda 3 si banda 7).

Neaplicabil
In orasul Sannicolau Mare, Timis. 🙂 Adica orasul meu natal. Acoperire 4G+ de pana la 300 Mbps download cu terminal compatibil cu modulatie superioara (256QAM).

Costy
Explorator entuziast
Cele mai bune viteze le-am optinut în Brașov în zona McD (Caleea București) și în zona turistică Șimon (Bran) ~280Mpbs

Ascary
Campion certificat
Foarte bune viteze Costy,ținând cont că e și zona montana.

Costy
Explorator entuziast
Pe Șimon (Bran) 4G+ este pus de curând și au făcut foarte bine... vara, toamna și iarna e plină zona de turiști.

Costy
Explorator entuziast
... și zonă rurală din județul Botoșani 195mpbs!