anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet Pre Pay in roaming

Bog_2
Începător
Buna seara. Fratele meu este plecat în Germania și folosește internet de pe o cartela Pre Pay. Problema este limita consumul de internet în roaming, care este setată la 6.9 GB ( cu opțiunea de 12 euro). Când aceasta limita ajunge la 0, internetul nu mai poate fi folosit și trebuie efectuata o noua încărcare, uneori săptămânal.
Exista o alternativa la această problema ? Mulțumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, alternativa ar fi să folosească un prepay de la un operator local, fără să mai aibă stres sau bătăi de cap.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Vio73
#StarMember
Salutare! Din păcate, alternativa ar fi să folosească un prepay de la un operator local, fără să mai aibă stres sau bătăi de cap.

Vrajitoarea
Cunoscător
Cred ca varianta ar fi sa gaseasca ceva local, asa cum a mentionat si Vio 73, mai ales daca intentioneaza sa stea o perioada mai lunga, ca sa nu apara suprataxarea - https://comunitate.orange.ro/questions/2314589-functionare-roaming-see

RafaHelper
#StarMember
Salut @Bog_2, ‏‏‎ ‎ Eu nu vad unde este problema, e normal sa nu mai poti folosi internetul dupa ce traficul a fost consumat. Daca are nevoie de mai mult trafic de internet sa cumpere o cartela de la un operator din Germania.