anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet mobil 5G/4G+/4G

Anonim
Neaplicabil

Salutare,

Se pare ca Orange-ul de alta data va ramane reteaua nr. 1, doar in reclame. Internetul pe mobil este second-hand de cand au cumparat Telekom, ca si cum clientii folosesc de fapt reteaua Telekom nu Orange (cum se zvoneste). Marketing-ul descris aici https://www.orange.ro/tehnologii/tehnologii-internet prinde doar la cei care traiesc pe la sate si comune unde si acolo predomina DIGI si pe fibra si pe infrastructura gsm. Desi am 2 abonamente, din experienta am constatat ca cel mai bun internet mobil din tara este la Vodafone. Am obosit sa mai sun, sa mai sesizez, raman la Orange pt. oferte, se simte la buzunar. Daca aveti internet mobil slab/de ocazie, nu va mai agitati, atat poate reteaua in zona voastra, atat poate Orange in 2023...

13 Răspunsuri 13

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sunt zone și zone, nu trebuie generalizat! Nu există operatorul perfect! Toți au probleme in unele locații! Așa este, sunt în unele locuri probleme după ce au preluat clienți de la fostul Telekom, dar eu cred că nu va rămâne așa prea mult timp! Deja sunt cazuri pe Softpedia care arată că au început să implementeze B 28 ( 700 Mhz) și B 32 ( 1500 Mhz) în unele locuri și cred că vor extinde acoperirea la scară mare. Sigur, e mult de lucru, dar nu are probleme mai rău că alții. 

mihai_13
Maestru

Orange -sincer "stau" de zeci de ani pentru fidelizari consistente odata la 18 luni  - abonamentul la fel de "consistent" 🙂  

Despre retea ce sa zic  acum 20 de ani aveam in apartament la parter  semnal 2g   4 "liniute"  din 5 maxim   , dupa 20 de ani am 3 liniute  si alea tot de 2g  😁   evolutie nu !  -    iar 5G-ul in Galati este sublim dar INEXISTENT  -  si pun pariu ca va fi 5G in Galati peste 2 ani ...

BlackWolf
Senior certificat

Salut! Asa este, ai dreptate. În zona la mine de aproape 2 ani de la preluarea Telekom-ului fix a crăpat Orange-ul și nu s-a rezolvat nimic de atunci, tot asa rau funcționează și acum. Si sunt totusi 2 ani. Ce-au fost și ce-au ajuns. Pacat... Am fost nevoit sa revin la Vodafone, care merge cum mergea Orange-ul în zilele lui bune, ambii fiind pe acelasi stalp. Nu vad sa se rezolve problemele prea curând, pana nu se schimba ceo-ul și conducerea, acesti incompetenti care au dus Orange-ul în prăpastie

Sergiu_111
Junior

Asta am constatat si eu. Am facut sesizari dar sunt foarte preocupati de extinderea retelei de fibra optica.

 

GeorgeEp
Junior

Da...adevarat internetul mobil de la Orange a devenit o gluma proasta.

catta007
Junior

Nu este peste tot,ex in targu jiu se duce peste 100 in teste ziua ,aici vodafon e varza rau de tot are viteze de 3g spre 2g in 4g+,agregarea la vf se face dupa pofte ,volte nema,merge mult mai bine telekomu pe care il blameaza toata lumea

georgeionescu20
Începător

vai de ei, reteaua r 1 de la coada , in militari residence sunt incapabili de ani de zile sa mai adauge site-uri noi pentru a imbunatatii semnalul si sa castige clienti 

Anonim
Neaplicabil

In Constanta 5G merge perfect prind viteze de peste 1 Giga. In schimb la orange operatorii sunt nepregatiti foarte greu sa rezolvi cu ei problemele. Am o sesizare facuta de trei zile si tot spun ca analizeaza problema.

Salut, Costel!

Dacă ai făcut o sesizare la noi înseamnă că situația ta este în atenția colegilor noștri și se va remedia. Îți recomandăm să aștepți răspunsul lor și te așteptăm să revii cu vești bune în Comunitate.

Ma scuzati dar recomandarea dumneavoastra pentru clientii firmei lasa de dorit.

Noi platim nu doar abonamentele orange pe care le folosim ci si servicile de asistenta. Daca a primit un termen de 3 zile din partea orange si nu a primit nici un raspuns are tot dreptul nu sa astepte ci sa va reclame.

Anonim
Neaplicabil

Prefer sa renunt la o luna gratuita orange tv go decat sa fiu transferat de la un departament la altul la fiecare 24h pentru ca nu stiu cum sa rezolve problema. Obtiune activa in aplicatia my orange la ei apare de 6 zile obtiune in procesare ""activare status procesare"

Daca ai facut o sesizare si au trecut cele 3 zile promise te rog sa faci print screen si sa reclami la ANPC.

EU AM FACUT ACEST LUCRU IN VARA  si mam ales cu o factura gratis din partea Orange.

Nu mai asculta de toti trepadusii de moderatori sa astepti ca te au in vedere.

Daca ii reclami ai numai de castigat.

Reclamatia se face online pe situl ANPC.