anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Exista limita de date la activarea bonusului “liber la net”?

Laurette
Junior
Exista o limita de date la activarea bonusului “liber la net”?
15 Răspunsuri 15

Jay
Campion certificat
E posibil sa existe o limita, în sensul ca la un moment dat probabil va scădea viteza.. parerea mea.. Găsești aici mai multe informatii despre bonus si viteza de navigare... https://www.orange.ro/prepay/optiuni-prepay/#minute

iuiu88
Cunoscător
Poate sunt eu asa mai pozitiva si imi place sa vad doar partea plina a paharului, dar am incredere in Orange ca atunci cand spune ca " stai pe net fara griji timp de o luna " , inseamna ca putem abuza nelimititat. :)) n e l i m i t a t din partea lor, singura limita ar fi cat ne tine bateria

Jay
Campion certificat
Eu am inteles formula "stai pe net fără griji" in sensul ca nu esti taxat... ca de abuzat e simplu.. 🙂

Romeo_
Senior certificat
Laurette,se specifica clar ca este internet la liber deci nu cred ca exista o limita(uita-te si in poze) : “cei care accesează contul My Orange pot activa bonusul ce le oferă 30 de zile internet la liber disponibil atât naţional, cât şi în roaming. Bonusul poate fi folosit timp de o lună împreună cu o opţiune de minim 5 euro credit.”Spor la navigat pe net! 😉

Tina
Cunoscător certificat
De acord cu Romeo! Netul este la liber! Fără limitări. Mai multe detalii aici : https://comunitate.orange.ro/questions/2001918-orange-prepay-net-aer

Laurette
Junior
O am deja activata optiunea de 2 saptamani, totul mergea perfect pana astazi cand nu reusesc un video call sau sa trimit o amarata de poza pe social media. Eu tind sa cred ca exista o limita de GB si as vrea sa o aflu, avand in vedere ca sunt multe persoane care profita la maxim de oferta facand un trafic foarte mare ca si mine de altfel

FaraUnID
Campion certificat
Extrat din Termeni si conditii Generale de Utilizare a Serviciului. Furnizarea Serviciilor PrePay poate inceta la initiativa Orange Romania, fara punere in intarziere, fara preaviz, fara interventia instantei judecatoresti si fara indeplinirea vreunei alte formalitati la o data decisa de catre Orange Romania in urmatoarele situatii: - (i) in cazul Fraudei Clientului PrePay (definita la inceputul acestui paragraf); - (ii) in cazul in care Clientul PrePay desfasoara activitate de redirectionare cu titlu oneros a traficului generat de catre un tert; - (iii) in cazul in care Clientul prin actiunile sau inactiunile sale aduce atingere imaginii, numelui, marcilor sau oricaror altor drepturi ale Orange Romania; - (iv) in cazul inchirierii si/sau vanzarii catre terti a Serviciului PrePay contractat; - (v) în cazul în care Clientul utilizeaza Serviciile furnizate de catre Orange România pentru a furniza la rândul sau servicii de comunicatii electronice, constând în, dar fara a se limita la: transferarea în reteaua Orange a apelurilor/mesajelor scrise generate în alte retele, transferarea apelurilor/mesajelor scrise – indiferent de originea lor – catre alte retele, revânzarea serviciilor Orange catre terti; în cazul în care, în dauna Orange România, Clientul genereaza trafic artificial în reteaua Orange sau catre alte retele; în cazul în care Clientul utilizeaza serviciile furnizate de Orange pentru testarea echipamentelor; în cazul în care Clientul utilizeaza serviciile Orange România pentru alte comunicatii decât cele între utilizatorii finali; - (vi) în cazul în care Clientul efectueaza orice fel de actiuni care afecteaza functionalitateala capacitate optima a retelei Orange România, putând periclita în acest mod calitatea Serviciilor oferite de catre Orange România; - (vii) in alte cazuri prevazute prin Termenii si Conditiile pentru utilizarea Serviciilor PrePay. https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/pdf/brosura-tcg-orange-prepay_125x175mm_mai2018.pdf?v1 Este nelimitat cat timp se respecta limita bunului simt si a utilizarii rezonabile.

Vio73
#StarMember
Nu cred, nu se specifică nicăieri că ar fi vorba de vreo limită. Sigur, nici nu poți să dai wi-fi la tot cartierul!

FaraUnID
Campion certificat
Nu este specificat nicaieri o limita clara cu subiect si predicat. In schimb este destul de clara treaba cu utilizare abuziva a resurselor.

Laura_cio
Senior
Pentru ca nu este specificata o limita, luam partea buna a lucrurilor și, in acest caz, nelimitatul.

FaraUnID
Campion certificat
Nelimitatul acesta ce provoaca vise umede multora se supune TCG-ului fiecarui operator in parte, iar daca abuzezi de el operatorul poate sa-ti restrictioneze accesul. Iar daca esti pe prepay nici macar nu primesti o notificare prealabila, pur si simplu te executa.

Jay
Campion certificat
Eu nu mi-am schimbat prea mult obiceiurile.. ma gandesc ca o fi nelimitat, dar, asta nu înseamnă sa folosesc non-stop doar pentru ca e nelimitat, ca se produce înghesuială pe fir... din punctul meu de vedere, oferta poate fi si un test, iar, daca luam mai mult decât putem duce.. doar pentru ca e gratis, sa nu ne mire daca se taie accesul.. abuzul poate sa însemne si că nu suntem pregătiți pentru net nelimitat.. Consider ca Orange se tine de cuvant in momentul cand nu ma taxează timp de o luna pentru netul pe care il folosesc....

Ascary
Campion certificat
Daca stai pe net cat e ziua de lunga,asculți muzică sau vezi câteva clipuri traficul nu e așa de mare. Normal ar fi că noi sa ne folosim netul nelimitat dar daca faci hotspot și dai net la toți vecinii fiindcă ție ți-a dat Orange net nelimitat,atunci este o problema și nu meritam acest beneficiu.

Vio73
#StarMember
Dacă e nelimitat, e nelimitat, dar probabil că dacă te apuci să consumi cât tot orașul, cine știe...