anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Epuizare trafic de internet din prima zi

Adda
Junior
După 3 ani de abonament am avut surpriza neplăcută sa primesc SMS de la Orange ca am epuizat traficul de internet chiar în ziua în care mi s au alocat beneficiile. Menționez ca am 14gb, pe care de obicei nu ii consum intr-o luna. Dar intr-o singura zi. Am discutat cu operatorii și ei susțin ca intr adevăr atât am consumat, în condițiile în care eu nu am utilizat internet nici măcar 3 ore în acea zi. Ce părere aveți?
1 Soluţie acceptată‚

Razvan
#StarMember
@adda, apelează cu încredere la chatul Djingo din Orange, sau o sesizare din my Orange sau dacă ai cont pe Softpedia la Orange_helper, cu siguranță vei găsi o persoana dispusa care sa te ajute.

Vizualizare soluţie în postul original

22 Răspunsuri 22

Vio73
#StarMember
E vorba de bonusul pentru vechime.

Ascary
Campion certificat
Referitor la ce a spus @Diana as mai adaugă dezactivarea notificărilor la aplicațiile care nu sunt folosite. De asemenea se poate dezactiva și detectare locație pentru economie de date.

Sorin_2
Junior
Poti verifica foarte usor asta, din softul telefonului, si o sa vezi daca ai consumat sau nu, acei 14 gb

Neaplicabil
nu,nu cred ca este o greseala. eu am luat(apoi am renuntat!!) net prin modem,ne-am pus la calculatoare(deci wifi),2 calculatoare si un laptop si ne uitam pe youtube,pentru ca era prima data cand aveam net normal. nu stiu ce mi-a venit sa verific cronos si cand am strigat o data stop net,au intepenit toti,in maxm o ora se dusesera peste 30 de gb!!(si ce trecea peste consumul alocat se plateste). l-am dus urgent-urgent inapoi. in 6 luni,intai stateam doar noaptea,apoi am inceput sa mai stam si ziua,dar ne restrictionam si este frustrant.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
@Adda ai aflat ce s-a întâmplat? Este totul în regulă acum?

Gabryella
Junior
Asta se întâmplă de ceva timp și la utilizatorii de preypay.. Pentru abonament trimite "Da" la 321 și îți dă un bonus de internet. Încearcă!

Vio73
#StarMember
Dacă ai și ceva vechime primești acel bonus. Pentru fiecare an, ai un bonus de 500 mb.

Neaplicabil
Bună, se poate întâmpla sa consumi acel net într-o zi dacă ai descarcat un joc de dimensiune mare un film sau vizionarea de conținut video pe YouTube de-asemenea apelurile video de pe messenger consuma trafic paginile lăsate deschise și actualizările aplicațiilor dacă se actualizează automat. E posibil sa fi făcut toate într-o zi.