anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum vi se pare internetul mobil de la Orange?

Vio73
#StarMember
Eram curios dacă vi se pare ok acoperirea de date mobile?
1 Soluţie acceptată‚

Tina
Cunoscător certificat
Nu am mai avut probleme cu semnalul la internetul mobil, de ani de zile. Este drept că nici nu am călătorit prin zone mai retrase. Dar este bun și recomand. Nu am termen de comparație deoarece nu am mai avut internet mobil de la o altă firmă. Însă, vă asigur că viteza este bună. La fel și semnalul. Am internet mobil de aproximativ 10 ani. De pe vremea când băgam cartela într-un fel de stick. 🙂

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Ascary
Campion certificat
De departe cel mai bun internet mobil.

Vio73
#StarMember
Și eu am spus asta mereu, chiar dacă unii m-au ironizat.

Miha_Z
#StarMember
Orange pe partea semnalului, oricum da clasa celorlate firme competitoare. Prin urmare si eu sunt multumita de calitatea semnalului si a internetului mobil.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Orange are acoperire bună. La părinții mei la tara nu au acoperire, trebuie mers prin gradina, cautat un loc bun ptr voce, iar de internet nu mai zic. Însă a fost foarte curios ca, deși toți suntem pe Orange, acum de Paște doar eu am avut semnal la internet, nepoții chiar au făcut hot spot.

Tina
Cunoscător certificat
Nu am mai avut probleme cu semnalul la internetul mobil, de ani de zile. Este drept că nici nu am călătorit prin zone mai retrase. Dar este bun și recomand. Nu am termen de comparație deoarece nu am mai avut internet mobil de la o altă firmă. Însă, vă asigur că viteza este bună. La fel și semnalul. Am internet mobil de aproximativ 10 ani. De pe vremea când băgam cartela într-un fel de stick. 🙂

Razvan
#StarMember
La nivel național, Orange sta bine spre foarte la acoperirea 4G, mai sunt zone cu congestii pe ele, dar spectrul radio e limitat și trebuie sa ne descurcam cu ceea ce avem.

Anca07
#StarMember
Nu am fost intotdeauna multumita de semnalul datelor mobile, deoarece eram intr-un parc din Bucuresti si nu aveam semnal deloc...deci, se poate si mai bine.

CostinelN
Explorator
Am instalat la tara la parintii mei un router Orange. Afara semnalul 4g este impecabil, problema apare in casa unde scade foarte mult. Totusi in ultimii ani Orange a extins zonele de semnal 4g foarte mult, cel putin in sudul tarii unde am posibilitatea sa il probez. Daca acum cativa ani cautam semnal prin gradina, acum afara folosesc aplicatia DigiOnline la calitate HQ fara frame.

Ascary
Campion certificat
Nici nu se mai pune la îndoială că Orange are cea mai buna acoperire și cel mai bun internet mobil Este adevărat că a făcut și mari investiții,dar a meritat iar clienții sunt mulțumiți.

Florin_D
Cunoscător certificat
Acolo unde semnalul permite, internetul functioneaza impecabil, Dar sunt cazut in care acest internet nu merge la fel de bine si asta din cauza ori a cladirii in care te alfi, cat de bine este ecranata sau in cazaul in care esti mai departe de releul de semnal. In principiu nu prea am avut probleme cu internetul mobil aproape de loc.

Ascary
Campion certificat
Ecranarea semnalului mai are cauze,in afara clădirilor și structurilor lor și formele de relief sau vegetația,copaci etc

Ascary
Campion certificat
In caz de semnal mai slab se poate folosi cu succes o antena de amplificare semnal 4G sau 3G după caz.

Razvan
#StarMember
Antena de amplificare semnal o montezi la fereastra sau sus pe acoperiș?

Vio73
#StarMember
Există atât antene de interior ( o pui la fereastră), cât și de exterior ( pe acoperiș).