anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cati GB de trafic internet consumati in medie lunar in roaming?

Mircea
Explorator
Cati GB de trafic internet consumati in medie lunar in roaming?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Eu merg in strainatate maxim odata pe an si atunci ma limitez la cat am disponibil in abonament. De obicei folosesc wi-fi-ul de la locatia in care stam.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Miha_Z
#StarMember
Eu merg in strainatate maxim odata pe an si atunci ma limitez la cat am disponibil in abonament. De obicei folosesc wi-fi-ul de la locatia in care stam.

teacher_
#StarMember
In medie, cam 2-3 GB

Laura_cio
Senior
Și eu tot in jur la 3 GB lunar.

FaraUnID
Campion certificat
Ma limitez la pachetul de date disponibil in roaming atasat abonamentului meu. Inteleg principiul utilizarii ocazinale si rezonabile al resurselor disponibile in roamning si ma limitez la ele.

Anca07
#StarMember
In principal, nu stau o luna in roaming, insa ce ofera extraoptiunea de 10eur, adica undeva la 3.4 GB/lunar, imi ajung 7-9 zile, urmarind traficul, si cu alarma atunci cand se atinge pragul de consum de date la 2.5 GB, pentru a sti exact cum sa gestionez pentru zilele ramase, ultimii MB-i:). Restrictionez accesul fb la datele mobile, si setez ca video-urile sa nu se incarce pe date mobile ci doar pe wi-fi.

Vio73
#StarMember
Nu pot spune că utilizez lunar, ci doar ocazional, poate 1-2 GB.

Razvan
#StarMember
1-2 Gb, dar nu am depășit niciodată pachetul de date inclus, anul asta am 6Gb de net, voi merge în 2 locații într-o luna, e posibil să-i consum pe toți 😄