anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Probleme cu viteza de internet

Ozzmeister
Junior

Salutare, am mai patit cineva sa ii se reduca viteza de la net de 1800 la 100mbs? am resetat rooterul la setarile de fabrica si nimica la status imi arata up/100/duplex , la viteze de net maxim imi ajunge la 90 download si upload, viteza de descarcare maxima de 10mega, si ca de obicei am discutat cu cei de la orange le am trimis si poze si voi fi contactat in maxim 24 de ore, doar ca calitatea si promtitudinea celor de la orange lasa de dorit tot timpu -.-

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember

Salutare!

Te-ai uitat bine la cablu ( fibră), conexiuni, etc?

Dacă este totul în regulâ, eu zic să aștepți echipa. Și eu am avut probleme destule cu cei de la concurență, deci se întâmplă pe la toți, din păcate!

sm schmibat cablu, conexiunine fibra absolut totu bine dar merge cu o viteza rahitica

Poate trebuie să-ti reseteze profilul din sistemul lor sau ceva de genul. Sunâ la 300 sau 0374300300 și apoi 1-3-2, pentru asistență! Poate te ajutâ cineva! Poți suna și acum!

ma indoiesc sa mai lucreze la orasta cineva de la suport thenic, o sa ii sun maine dimineata, sper sa nu iau vesnicul **beep** ca de fiecare data, si mersi mult de sfat 

Eu am sunat acum vreo 2 săptămâni și am vorbit. Poți încerca!

Pe al meu prinde cam așa acum:

https://www.speedtest.net/my-result/a/9032917610

Ozzmeister
Junior

mie mai mult de 900 pe cablu nu mi a sarit, cei de thenic mi au zis ca au limitate proturile la 1 giga deci doar wifi pot trece de 1000

Da, nu trec pe fir de 1000, ci doar pe wifi. Testul meu este prin wifi, evident. Să înțeleg că acum îți merge cu 900?

mie imi merge doar cu 90