anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce se intâmplă dupa terminarea perioadei contractuale Fix Net 4G?

Neaplicabil
Salut, comunitate! In curând se termină cele 24 de luni contractuale si nu știu ce urmează după asta. Am un abonament Fix Net 4G căruia îi este atașat si un router Huawei. Daca decid să nu mai prelungesc contractul, va trebui să dau router-ul înapoi sau rămâne la mine? Și dacă fac prelungire de contract am ceva beneficii? Menționez ca am abonament Fix Net 4G 10, dar în loc de 200GB am internet nelimitat deoarece atunci când am facut abonamentul era ceva promoție. Daca prelungesc tot la abonament cu internet nelimitat rămân sau la 200GB? Având în vedere că la abonamentul Fix Net 4G 10 beneficiezi de 200GB internet. Mulțumesc?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu te sună nimeni, poți suna tu sau scrie în secțiunea Contact din My Orange și unde să specifici aceasta dorință. Atenție mare la contractele care expiră, pentru că , în cele mai multe cazuri, poți pierde anumite bonusuri sau reduceri dacă nu faci o reprelungire. Deci trebuie văzut în contract ce se specifică . Routerul rămâne la tine, indiferent că prelungești sau nu. Adică nu ți-l mai cere nimeni, fiind inclus în prețul abonamentului. Eventual, poți cere aceeași ofertă și un nou router, pentru că se pot obține acestea o dată la 2 ani. Îți recomand să ceri Huawei B 535, dacă nu îl ai deja. Îl am pe acesta și e cel mai bun, el suportând și 4g+. Am net fix 4g de mulți ani și știu cum se procedează. Poate îți mai dau o mică reducere și la abonament! Nu știu, vezi cum poți să te ,,descurci". Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

4 Răspunsuri 4

Bugnar_Tudor
Explorator entuziast
Salut Andrei. După periada contractuală, te vor suna operatorii Orange și ți se va face o ofertă atât în avantajul tău cât și în avantajul lor. În caz că vrei să renunți, router-ul va reveni celor de la Orange. Internetul va rămâne la fel, neschimbat.

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu te sună nimeni, poți suna tu sau scrie în secțiunea Contact din My Orange și unde să specifici aceasta dorință. Atenție mare la contractele care expiră, pentru că , în cele mai multe cazuri, poți pierde anumite bonusuri sau reduceri dacă nu faci o reprelungire. Deci trebuie văzut în contract ce se specifică . Routerul rămâne la tine, indiferent că prelungești sau nu. Adică nu ți-l mai cere nimeni, fiind inclus în prețul abonamentului. Eventual, poți cere aceeași ofertă și un nou router, pentru că se pot obține acestea o dată la 2 ani. Îți recomand să ceri Huawei B 535, dacă nu îl ai deja. Îl am pe acesta și e cel mai bun, el suportând și 4g+. Am net fix 4g de mulți ani și știu cum se procedează. Poate îți mai dau o mică reducere și la abonament! Nu știu, vezi cum poți să te ,,descurci". Succes!

Pololică
#StarMember
In principiu sunt doua variante: - varianta 1: vrei sa continui si abonamentul va fi activ in continuare (in principiu vei fi sunat pentru fidelizare). In acest caz iti vei spune nevoile (mai mult net, pret mai bine, vrei si TV, etc). Recomand sa contactezi Orange prin formular si sa le spui ce anume vrei. Eu asa am procedat si am obtinut, in mare, ce am cerut (Orange a mai inchis un ochi, am mai inchis si eu alt ochi si ne-am inteles). Importat sa le zici ce anume vrei (bine, nu aberatii de genul vreau 1 milion de giga la viteza 5G la 1E pe luna) - varianta 2: vrei sa inchizi abonamentul, moment in care va trebui sa predai aparatura din cutodie (presupun ca doar routerul il ai de la ei in custodie)

Vio73
#StarMember
Echipamentele de net fix 4g ( routerele) nu se predau.