anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce părere aveți despre noul ruter Huawei B 535, din oferta Orange?

Vio73
#StarMember

Am intrat astăzi pe la categoria rutere/modemuri și mare mi-a fost mirarea să văd acest nou model.

 

Descriere generala

Conectivitatea 4G+
SIM: micro-SIM
Frecvente: LTE:B1/B3/B7/B8/B20/B28/B32/B38 UMTS: B1/B8
Conectivitate wireles: 802.11 b/g/n/a/ac. 2.4GHz Wi-Fi 2x2 MIMO up to 300Mbps, 5GHz Wi-Fi 2x2 MIMO up to 867Mbps. Maximum Users: 64
Conectivitate retea: 4xRJ-45 LAN/WAN Auto-negotiation)
Conector telefon: 2xSMA conector antena externa
Client VPN L2TP, PPTP
Viteza: Download pana la 300 mbps
Viteza: Upload pana la 50 mbps
Sursa incarcare: DC:12V/1A, AC: 100–240 V 50Hz/60Hz

 

Detalii pe aici:
https://www.orange.ro/magazin-online/modemuri/huawei-b535...

20 Răspunsuri 20

Genessys
Începător
Recent am achizitionat un Huawei B535-232 de la Orange Locuiesc intr-o zona rurala. Problema este ca la mine se emite in 800 Mhz si 1800 Mhz LTE, routerul se conecteaza automat pe 1800 Mhz, conexiune care nu este chiar asa de stabila ca si cea pe 800 Mhz. Pe vechiul B315 se poate selecta specific, LTE 800, LTE 1800, LTE 2100, LTE 2400, LTE 2600. Cu alte cuvinte daca il setez pe LTE 800 acolo ramane. Ar fi foarte bine daca ar aparea un firmware pentru B535 care sa rezolve problema asta.

Cosmin_Radu
Junior entuziast
Salut, cu programul LTE H-Monitor poti sa iti setezi singur benzile, e free si merita. Eu am un B535 si il tin in B3 si B7 CA. Daca esti in rural poti folosi cellmapper sa vezi pe ce eNB esti campat si poti lua in considerare si o antena, de preferat directionala, MIMO 2x2 si cu gain cat mai mare.

laurlau
Începător
hello, stie cineva de unde as putea achizitiona antene externe pentru acest device? multumesc.

FaraUnID
Campion certificat
Ai incercat sa contactezi Huawei Romania pentru a vederea recomandarile acestora?

laurlau
Începător
nu prea. m-am gandit ca poate sunt colegi pe-aici ce si-au luat antenele. poate este ceva specific pentru reteaua Orange..

FaraUnID
Campion certificat
Antenele alea sunt universale si nu depind de un operator sau altul. Mai important este ce se afla in interiorul router-ului: partea de hard + partea de soft.