anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Acoperire retea fibra in Comuna Joita, Jud. Giurgiu

Woyert
Junior

O intrebare ptr Orange, daca tot ati ajuns pana in Sat Bâcu de ce nu mai mergeti inca 5km de fibra sa acoperiti si Sat Joiţa, Jud. Giurgiu?

Exista sanse sau e mai usor sa taiati facturi doar la clientii existenti?

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Poți pune pe cei de la Primărie să facă o cerere către Orange, ca să existe o cerere.

Pe de altă parte, cred că va veni, dar poate mai durează ceva. Cei de la RDS sunt pe piața asta de mult timp, dar Orange este mult mai nou și cred că important este să existe și cerere. Și la mine, la țară a fost o situație similară, ajunseseră până la aproximativ 2 km de mine și se opriseră. Am luat decizia să îi contactez și am reușit. Poți face chiar și tu o cerere în acest sens și cine știe.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

delfinas
#StarMember

De frica sa nu fie impuscati. :))
Vorbind serios, ar fi bine sa fie multe cereri de instalare din partea locuitorilor din Joita, ca sa se vada ca e fezabil sa traga fibra optica si la voi in comuna.

Daca v-ati promova ofertele ati avea si cereri.

Crezi ca Vodafone si Digi au venit la cerere?

Usor, tinere!!!

Eu sunt doar client Orange, nu sunt angajata Orange!

Cu atat mai mult ca deja exista principalii competitori, e nevoie ca Orange sa stie ca e fezabila cheltuiala instalarii de fibra optica.

Asa as face eu, nimic nu se obtine fara un pic de efort. Daca tu ai alta idee, mult succes!

Vodafone are cabluri de pe vremea UPC (fostul șef al soției mi-a cerut o recomandare acum vreo 6-7 ani, nu cu mult înainte sa fie preluați) și, ulterior, a aflat de la Primărie că a fost și o cerere din partea instituției (ca persoană juridica) pentru servicii fixe. Mă gândesc ca fiind o cerere de la "șeful urbei" nu au existat poticneli la avizele de amplasare a fibrei (și da, vorbesc de Sabareni).

PS: la pădure (la ieșirea în DN7) se mai întrerupe semnalul? Știu ca toți au o problemă în zona aia (fix porțiunea cu pădurea). 

 O sa incerc și varianta asta. Mulțumesc.

P.S.:Problema semnalului e de la unitatea militara din pădure. Incepe de pe DN7 (Buftea) si se termina pe la ieșirea din Săbăreni spre Joita.

Am și eu o unitate militară lângă mine (și e de transmisiuni...) și parcă nu bruiază așa tare semnalul.

Asta e o unitate mai "speciala" nu degeaba e în pădure. Poate reușești să vezi ceva pe Maps de sus. Bruiajul  nu e permanent. Noaptea e mai ok și depinde și de operator. Mai toți pe acolo au telefoanele pe Telekom.

Ultima dată când am trecut pe acolo a fost acum doi ani și Orange și Vodafone aveau probleme, iar cei care aveau Digi se cam plângeau de semnal din comună. N-am mai fost pe acolo întrucât soția și-a schimbat locul de muncă și eram curios dacă s-a mai făcut ceva în zonă. 

Au făcut doar case. Cred că cei care stau aproape de padure au doar telefoane fixe. :)))

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Salutare!

Poți pune pe cei de la Primărie să facă o cerere către Orange, ca să existe o cerere.

Pe de altă parte, cred că va veni, dar poate mai durează ceva. Cei de la RDS sunt pe piața asta de mult timp, dar Orange este mult mai nou și cred că important este să existe și cerere. Și la mine, la țară a fost o situație similară, ajunseseră până la aproximativ 2 km de mine și se opriseră. Am luat decizia să îi contactez și am reușit. Poți face chiar și tu o cerere în acest sens și cine știe.

Baftă!

La mine Orange a preluat rețeaua de la Telekom, dar nu cu intenția de-a o dezvolta, ei doar taie facturi la cei pe care i-a moștenit. Digi au venit după ei și au început să preia de la concurenta pentru că ai au venit cu fibra, iar Vodafone a rămas la coaxial de la UPC și ei tot așa taie facturi.  Oricum Vodafone e cu un picior in groapă. Treaba cu primăria e cam complicat aici, aia doar își iau salariul ai atât. De făcut mai greu. Noi avem Apa Nova pe teritoriul comunei și nu avem apa curenta in comuna. Despre ce vorbim..... ?

Merci de sfat oricum.

Vio73
#StarMember & September Problem Solver

Depui cerere tu, așa cum te-am învățat! 

Baftă!

😃Am fost sunat ieri de Orange in legatura cu cererea si se pare ca am avut dreptate. Nu au fibra in Bacu si nici intentia de a moderniza infrasctuctura de la sarme de cupru la fibra. Se rezuma la taiat facturi la aia care au ramas la ei din virtutea inertiei si nu au ambitia de a luat de la concurenta asa cum fac aia de la Digi, care au luat aproape 80% de la ei si de la Vodafone, doar ca au venit cu fibra. Imi propuneau net la 200 mps si tv satelit 😂😂. Mda. Pacat.

Asta e, acum ai și confirmarea că nu se va întâmpla curând trecerea pe fibră. Pt o comună, e ok că sunt 2 firme concurente. Eu stau in București, lângă o șosea importantă și la noi nu exista fibră de la Orange, doar de la Digi și probabil ceva reminiscențe Telekom.

Dintre cele 2 opțiuni existente, îți recomand Digi.