anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Yoxo + eSIM = ❤️

DaJackal
Începător
Yoxo este compatibil cu eSIM?
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat

Salut!

Deocamdată nu, dar am văzut ca se are in vedere posibilitatea asta.

A mai fost un topic asemănător în comunitate despre asta.

https://comunitate.orange.ro/questions/2286511-sim-number-share-functioneaza-abonament-yoxo

 

UPDATE 1 sept. 2021 (DanielaH, Moderator): s-a lansat posibilitatea activării eSIM direct din aplicație, pentru clienții noi. Iar pentru clienții existenți va fi posibilă opțiunea de trecere de la SIM la eSIM în aplicație până la finalul acestui an. Până atunci, clienții existenți, începând cu 1 septembrie pot merge în shopurile Orange pentru trecerea de la SIM la eSIM.

 

Update 7 dec. 2023 (DanielaH, Moderator)

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Jay
Campion certificat

Salut!

Deocamdată nu, dar am văzut ca se are in vedere posibilitatea asta.

A mai fost un topic asemănător în comunitate despre asta.

https://comunitate.orange.ro/questions/2286511-sim-number-share-functioneaza-abonament-yoxo

 

UPDATE 1 sept. 2021 (DanielaH, Moderator): s-a lansat posibilitatea activării eSIM direct din aplicație, pentru clienții noi. Iar pentru clienții existenți va fi posibilă opțiunea de trecere de la SIM la eSIM în aplicație până la finalul acestui an. Până atunci, clienții existenți, începând cu 1 septembrie pot merge în shopurile Orange pentru trecerea de la SIM la eSIM.

 

Update 7 dec. 2023 (DanielaH, Moderator)

Începând de astăzi puteți solicita gratuit trecerea la eSIM direct din aplicația YOXO, fără să fie nevoie de deplasarea într-un magazin Orange.  

And04
Senior
Salutare si bun venit in comunitatea Orange In acest moment Yoxo nu este compatibil cu eSim. In perioada urmatoare va aparea si aceasta posibilitate, din cate am citit. Toate cele bune! 🙂

FLo1
#StarMember
@Dajackal: Unii aproximeaza, altii citesc, unora le da cu virgule, dar certitudini nicaieri. Deocamdata eSIM e in teste si la variantele clasice. Daca te intereseaza YOXO, iubeste-l pentru ceea ce este, si apoi pentru viitoarea posibilitate de a-l configura cu un eSIM. Desi era "povestea" despre toamna, eSIM la Yoxo vei vedea in 2021. Dar nu consider un impediment daca-l iubesti pe Yoxo. Ai cumva Yoxo sau iti place Yoxo doar cu eSIM asociat? Sau il conditionezi pe Yoxo de eSIM?

adrianstoica
Începător
Am un iPhone si un Oneplus, o cartela de la servicu pe Telekom si una personala Yoxo. Ca sa scap de a mai cara doua telefoane dupa mine, mi-ar fi placut sa folosesc iPhone-ul cu Yoxo si Telekom. Dar cred ca se poate astepta.

M1hai
Junior
eSIM a fost lansat pe YOXO si poate fi activat din aplicatie

tomaciprian
Cunoscător
@M1hai cu mentiunea ca momentan se poate activa doar pentru abonamente noi contractate,iar abia din octombrie va exista posibilitatea sa fie activat si pentru cele existente.

DaJackal
Începător
Thanks! L-am activat deja.

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

@M1hai și @tomaciprian vă mulțumim pentru update.

@DaJackal ne bucurăm că ai activat deja eSIM, să îl folosești cu plăcere!

 

Revin cu niște completări pe care le-am adăugat și în răspunsul marcat ca soluție: începând cu 1 septembrie, pentru clienții existenți, trecerea de la SIM la eSIM se va putea face în shopurile Orange. Iar până la finalul anului colegii fac toate eforturile să lanseze și în aplicație această opțiune. Vom anunța aici, în comunitate, imediat ce vom avea noutăți.

Andrei_53
Începător
Eu am fost in Orange shop și mi-a fost comunicat că ei nu au acces la baza de date yoxo și nu pot sa mă ajute cu activarea esim.

FLo1
#StarMember
Andrei, tu dacă ai fi plătit pentru vânzările făcute, mentenanța și consultanța nefiind remunerate.... tu ce-ai alege? Recomandare de "client misterios": reține numele consultantului sau dacă nu, chiar cere-i-l explicit și revino cu detaliile aici în Comunitate. Respectivul va regreta că nu te-a ajutat....

DanielaH
Moderator
@Andrei_53, ne poți spune, te rog, în ce Orange shop ai fost și din ce localitate?

Andrei_53
Începător
Nu am reținut numele, dar a spus că ar fi vrut să mă ajute, doar că nu avea cum, neavând acces la yoxo. Orange shop din Iulius mall, Cluj Napoca Inițial, când am zis că vreau sa trec la esim a zis că mă ajută, dar când am amintit de yoxo a spus că nu mă poate ajuta pt trecerea unui abonament yoxo pt că nu are acces la yoxo

FLo1
#StarMember
Andrei: Ora aproximativa ar fi ajutat pentru identificarea personalului consultant. Dar oricum, stai linistit că cei de la shopul din Iulius Cluj sunt aproape in intregime ca echipă, fooooarte ”priceputi”. Am fost de 3-4 ori in ultimul an de zile si de fiecare data pentru o simpla tranzactie de ridicare colet (cu sau fără rest de plată), ”consultantul” a necesitat îndrumare telefonică de la supervisor-ul care-l moșește. Un astfel de angajat probabil nici legume în piață nu ți-ar putea oferi, deci îți recomand mai degrabă shopul central, cel vis-a-vis de prefectură / hotel Victoria.

DanielaH
Moderator
@Andrei_53, am vorbit cu colegii din Orange shop Iulius Mall și te așteaptă să revii pentru trecerea la eSIM. Te așteptăm și noi aici să revii cu feedback. Weekend plăcut!