anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Tableta Samsung Galaxy Tab S5e suporta number share?

mario_3
Junior entuziast
Bună ziua, am și eu o tableta samsung galaxy tab S5e (2019) și voiam sa știu dacă suporta number share, deoarece am fost astăzi în Orange Shop din Galați și mi-au spus ca nu merge, cu toate ca n-am văzut sa fi verificat ceva. Va mulțumesc anticipat pentru răspuns.
1 Soluţie acceptată‚

RafaHelper
#StarMember
Salut @mario_3, ‏‏‎ ‎ Modelul Samsung Galaxy Tab S5e 2019 suporta doar Nano-SIM, funcția de eSIM ce permite activarea Number Share NU este disponibila pe acest model, prin urmare NU poți activa nici Number Share. Informația a fost verificata cu Samsung Romania si de altfel am întrebat, iar momentan nu au in portofoliu o tableta cu eSIM. Din păcate, reprezentanții din Orange Shop Galați ti-au oferit informații corecte. Îmi pare rău ca ai primit informații eronate de la colegii de mai sus! ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.

Vizualizare soluţie în postul original

17 Răspunsuri 17

Neaplicabil
Site-ul Orange pare sa sugereze ca da: https://www.orange.ro/servicii/number-share/ "Activarea unei tablete sau a unui alt smartphone ca dispozitiv secundar se poate face doar în Orange shop, de către un consultant Orange, sau de către persoana de vânzări dedicată contului, în cazul utilizatorilor cu abonamente pe persoană juridică."

teacher_
#StarMember
Salut! Merge, daca e cumpărată de la Orange, ar trebui să aibă setările primite de la ei, așa numitele custom settings.

FaraUnID
Campion certificat
Ca si completare, reteaua #1 spune ca: "Pot fi folosite ca dispozitive secundare, cu serviciul Number Share, următoarele: telefoanele mobile, tabletele cu sistem de operare Android compatibile cu funcția de apel voce, tabletele iPad de la Apple și smartwatch-urile cu funcție eSIM COMERCIALIZATE DE ORANGE ROMANIA. Orange România nu garantează funcționarea serviciului pe dispozitive incompatibile." Din cate inteleg eu ai nevoie de un terminal cu suport GSM (adica sa aiba slot pentru SIM card) si musai achizitionat de la ei, unde preturile sunt peste media preturilor din piata practicate de magazinele concurente.

mario_3
Junior entuziast
Suporta sim, numai ca nu este cumpărată de la Orange. La Orange shop mi-a spus ca nu merge fără sa verifice în schimb s-au oferit sa-mi facă un abonament de date pentru tableta.

Neaplicabil
Lol.. si daca nu e de la Orange, acele setari (daca e vorba de setari) nu se pot trimite intr-un mesaj de configurare sau facute manual? Din nou revin cu aceeasi intrebare ca si in cazul ceasurilor: ce au aceste dispozitive cumparate de la Orange in plus fata de cele necumparate de la Orange?

FaraUnID
Campion certificat
Teoretic da, practic ..... din seria reteaua #1 si politica ei de bizniz.

RafaHelper
#StarMember
Salut @mario_3, ‏‏‎ ‎ Modelul Samsung Galaxy Tab S5e 2019 suporta doar Nano-SIM, funcția de eSIM ce permite activarea Number Share NU este disponibila pe acest model, prin urmare NU poți activa nici Number Share. Informația a fost verificata cu Samsung Romania si de altfel am întrebat, iar momentan nu au in portofoliu o tableta cu eSIM. Din păcate, reprezentanții din Orange Shop Galați ti-au oferit informații corecte. Îmi pare rău ca ai primit informații eronate de la colegii de mai sus! ‏‏‎ ‎ Daca te-a ajutat acest răspuns nu uita sa apeși ❤ sau sa il marchezi ca soluție.

RafaHelper
#StarMember
@mario_3, ne poți spune de ce dorești sa activezi Number Share pe aceasta tableta, vrei sa folosești internetul de pe abonament sau din alt motiv?

mario_3
Junior entuziast
Da vroiam sa folosesc resursele de pe abonament și pe tableta

mario_3
Junior entuziast
rafa.helper dar în Orange shop nu pot să-mi dea o cartela fizica pe care s-o bag în tableta sa pot folosi number share?

RafaHelper
#StarMember
@mario_3, number share se poate activa doar prin tehnologia eSIM. Nu se poate activa number share pe o cartela SIM normala.

mario_3
Junior entuziast
Rafael.helper eu pe telefon folosesc esim, atunci nu merge activata cartela sim s-o bag în tableta și sa asociez telefonul cu esim prin number share?

RafaHelper
#StarMember
@mario_3, din cate știu eu, daca vei activa eSIM cartela fizica SIM se va dezactiva si nu o vei mai putea utiliza. O sa verific aceasta informație sa vad daca e așa sau nu. Intre timp poate ne va confirma sau infirma alt membru din comunitate.

RafaHelper
#StarMember
Salut @Mario_3, Revin la tine cu un răspuns si confirm ca dupa activare eSIM, cartela SIM normală devine nefuncțională. Ai gasit o solutie pentru tableta ta?