anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate activa serviciul de eSIM pe Apple Watch 5 GPS+cellular (model A2095) achizitionat din US? Cum?

method2011
Junior
Am un apple watch series 5 GPS + Cellular (A2095) si de curand s-a activat serviciul de e-sim share la orange si pt persoanele jurdice. Mi-am activat abonamentul de 2EUR pe luna pt serviciul de e-sim share, insa nu reusesc sa sincronizez ceasul. La "mobile data" in aplicatia ceasului de pe telefon, imi spune ca "This Apple Watch does not support Orange Romania mobile data in this region...."....A mai intalnit cineva problema asta si a reusit sa o rezolve? cum? Sa ma ocup sa vand ceasul? 🙂
8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Asta trebuie să întrebi la Serviciul Clienți, din păcate! Eu așa cred că e cel mai bine.

Razvan
#StarMember
Poate ceasul tău, nu este destinat pieței din Europa. L-ai resetat și configurat de la zero, că poate te înregistrezi pe România?

Razvan
#StarMember
Vezi mai multe detalii la https://comunitate.orange.ro/questions/2200702-number-share-functioneaza-apple-watch-2095-sua

Razvan
#StarMember
Un alt coleg de comunitate a reușit sa activeze number share. Redau mai jos postarea lui "FEEDBACK-ul FINAL este POZITIV. NUMBER SHARE de la Orange poate fi folosit cu ORICE APPLE WATCH COMPATIBIL (GPS + Cellular), ACHIZIȚIONAT de ORIUNDE în lume (atenție la China, totuși). Trebuie doar sa faceți în prealabil update la iOS 13.3, respectiv la WatchOS 6.1.1, apoi urmați instrucțiunile de pe portalul Orange. Merge perfect. Limitări: nu merge SMS clasic, nici notificări WhatsApp. Tehnologia este încă tânăra. MULȚUMESC ORANGE Romania pentru ca ai adus PRIMUL pe piața românească TEHNOLOGII AVANSATE, cum ar fi E-SIM și NUMBER SHARE." https://comunitate.orange.ro/questions/2139096-refera-noul-serviciu-number-share

method2011
Junior
Am discutat cu cei de la Relatii cu Clientii si nu isi pot explica de ce nu functioneaza. Ei spun ca daca nu este cumparat de la ei si este din US...nu functioneaza! L-am resetat de 3 ori pana acum si tot aceeasi eroare intampin. Am deja facut update la iOS 13.4.1, respectiv la WatchOS 6.2.1....tot nu merge... multumesc pt Link-ul de discutie....inteleg ca modelul A2095, nu este compatibil cu orange, nici măcar nu poate fi configurat. CE PORCARIE! ....ORANGE poate reusita sa faceti ceva in sesnsul asta....:((

Razvan
#StarMember
Mda, scrie și la Apple, poate la următorul update introduc setările ORO.

Ascary
Campion certificat
Nu e nici o porcarie Orange. Va tenteaza preturile de pe alte site-uri dar nu va ganditi ca device-urile s-ar putea sa nu meargă in retea. Deschideti ochii pe viitor inainte de a cumpara ceva de aiurea pentru cativa lei in minus.Multi sfatosi ma "compatimesc" ca imi iau gadgeturile DOAR de la Orange,dar da,dau ceva in plus dar dorm linistit si in privința garantiei dar si a funcționalității.

Vio73
#StarMember
În multe cazuri, din păcate, se dovedesc a nu fi compatibilitate între produse și rețele.