anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot avea 2 eSIM-uri activate pe Samsung Galaxy S22 ultra?

Camelyon
Junior

Pot avea 2 eSIM-uri activate pe Samsung Galaxy S22 ultra?

1 Soluţie acceptată‚

CristianP13
Explorator

Nu! Poti stoca cate eSim-uri ai nevoie in telefon, dar activ poate fi doar unul singur. Doar la iPhone merg 2 eSim-uri active simultan.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

vladut12am
Cunoscător certificat

Salutare!

Nu există limită la numărul de eSIM-uri pe care le poți activa.

În concluzie, poți avea 2 eSIM-uri activate pe telefonul tău.

Succes!

CristianP13
Explorator

Nu! Poti stoca cate eSim-uri ai nevoie in telefon, dar activ poate fi doar unul singur. Doar la iPhone merg 2 eSim-uri active simultan.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Din păcate, doar la iPhone găsesc așa ceva disponibil, nu și la alte modele.

Ai detalii aici:

https://www.orange.ro/help/pot-avea-doua-profile-de-esim-active-in-acelasi-sim-16008

Baftă! 

Pololică
#StarMember

Salutare!

In momentul asta, doua eSIM active ca dual sim se poate gasi doar la IPhone, versiunea de SUA (unde au renuntat la SIM-ul fizic). Daca va fi si la alti producatori, doar cand vor anunta [producatorii] acest aspect. Teoretic, telefoanele cu eSIM din ultimii ani pot avea active (simultan) doua eSIM, dar este necesara o actualizare de soft care sa permita acest lucru.

O mica precizare: in orice model de iPhone de la 13 in sus se pot folosi simultan 2 eSim-uri, indiferent daca e versiunea de SUA (14,15) sau de Europa, cu slot pentru sim fizic.

Cu exceptia IPhone 15 comercializat in SUA (eSIM only) si IPhone comercializat in China (din cate stiu acolo se comercializeaza IPhone doar dual sim fizic), in orice IPhone se pot pune 5 eSIM-uri+1 SIM fizic. Pentru a functiona in regim dual sim, in afara SUA, dual sim cere un SIM fizic si un eSIM. Deci dual eSIM dual standby nu se poate in Europa decat cu actualizare de soft.

Stiu ca in SUA eSIM se poate in regim dual sim (asa cum in o mare parte a telefoanelor chinezesti sunt doua SIM-uri fizice), dar va trebui o actualizare/permisiune de dual eSIM, la care sa se adauge SIM-ul fizic (sau sa se elimine).