anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Esim doar pe abonamente ?

Imflaviu
Începător
Buna, sunt client prepay la orange de mulți ani si vreau sa mi cumpăr iphone 14 pro max din SUA.
Noul iphone nu vine cu sim tray, si este disponibil doar cu esim. Întrebarea mea este, pot sa mi activez esim pe o cartela prepay?
Dacă nu, care este cel mai ieftin abonament la orange? Am văzut ceva la 8e si altul redus de la 20 la 10e pe luna. Pot sa mi păstrez Nr de prepay dacă îmi fac abonament?
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Variantele pentru US si Canada nu mai au SIM fizic, daca-l iei din Europa oficial o sa ai un slot de SIM (inca, sigur dispare cat de curand si din Europa), iar daca vrei sa il folosesti in mod dual obligatoriu vei avea SIM + eSIM. La cartela PrePay nu ai acces la eSIM, poti opta pentru abonamentul Yoxo sau un abonament clasic. Iti poti pastra numarul de telefon pentru oricare dintre variantele alese.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Vio73
#StarMember
Salutare! Ai un topic aici, care lămurește ceea ce te interesează: https://comunitate.orange.ro/questions/2968287-esim-cartela-prepay Îmi pare rău!

FLo1
#StarMember
@Imflaviu: Pentru esim poți încerca să activezi un Yoxo sau abonament standard. Yoxo ar fi mai ieftin. Decizia îți aparține. Succes cu noua achiziție.

Anonim
Neaplicabil
Variantele pentru US si Canada nu mai au SIM fizic, daca-l iei din Europa oficial o sa ai un slot de SIM (inca, sigur dispare cat de curand si din Europa), iar daca vrei sa il folosesti in mod dual obligatoriu vei avea SIM + eSIM. La cartela PrePay nu ai acces la eSIM, poti opta pentru abonamentul Yoxo sau un abonament clasic. Iti poti pastra numarul de telefon pentru oricare dintre variantele alese.

Pololică
#StarMember
De ce l-ai cumpăra din SUA? Crezi ca vine mai repede? În alta dezordine de idei: daca nu vrei abonament, Yoxo ar fi singura soluție (tertip) sa obti esim.

Anonim
Neaplicabil
Treci pe yoxo pt o luna, activezi esim după care treci pe prepay și rămâi cu esim in continuare