anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Apple watch cellular

7UP
Explorator
Buna,
Am vazut ca Orange in alte tari a inceput sa aiba abonamente sau disponibilitati la apple watch cellular. Aceasta cand o sa fie disponibila si la Orange Romania?
Iar daca eu comand un ceas care are aceasta functie din alta tara, cand Orange va pune acest serviciu va avea probleme? Teoretic este un eSim imperecheat cu acel ceas din ce am inteles.
30 Răspunsuri 30

teacher_
#StarMember
Nu cred că este disponibil în România un astfel de abonament, deocamdată se merge doar pe sim-ul telefonului. Nu te împiedică nimeni să îți pui un prepay cu resurse in Apple watch. Până la urmă, daca stai pe net sau apelezi, îți consumi resursele...Atât doar că o să ai doua numere de telefon.... Unul la telefon și unul la Apple watch. Probabil se poate și pe abonament, ai lansat o provocare buna. Iar a doua intrebare, daca ai comanda din afară și ar fi o opțiune la Orange pentru asta (mă gândesc la opțiune cu mai mult net decât minute) nu ai avea nici o problema sa o activezi. Deși repet, nu te împiedică nimeni să folosești un SIM de pe care ștergi căsuța vocală, și il pui in Apple watch. 🙂

7UP
Explorator

@teacher_ din pacate apple watch nu au slot pentru cartela din ce ma documentasem

https://support.apple.com/ro-ro/HT207578

teacher_
#StarMember

Da, și eu am văzut.

Credeam că au slot SIM.

https://support.apple.com/ro-ro/HT207578

Nu îți ramane decât să treci la un smartwatch care are, sau să aștepți. 🙂

7UP
Explorator
Eu zic ca sa incerc cu un abonament cu esim daca merge pentru ca pe cartela prepay nu poti avea asa ceva inca

teacher_
#StarMember
Da, ai putea sa încerci cu esim. Poți să mergi la un Orange Shop sau Store, sau suna la Nr 300. Cred că o să ai mai multe informații de acolo. Sau probabil alți colegi care sunt mai documentați in domeniu îți vor da detalii. Ai aici detalii despre esim de la Orange https://www.orange.ro/tehnologii/esim/

Laura_cio
Senior
Nu are cartela Sim acest ceas, doar eSIM care are funcțiile unui smartphone. Trebuie sa fie conectat la un dispozitiv iPhone care, la rândul lui, trebuie sa fie conectat la o rețea Wi-Fi sau celulara. La Orange România nu îl găsim încă, deși dispozitive eSIM sunt. L-am găsit pe site-ul Orange Polonia. https://www.orange.pl/lp/applewatch

7UP
Explorator
Asta știu ca funcționează pe mecanismul esim doar ca esimul are funcția de a înlocui o cartela doar de abonament pentru ați oferi esim trebuie sa îți faci un abonament nou dacă nu ai unul in plus care nu îl folosești. Pana aici e ușor mecanismul doar ca acum vine partea distractivă ca acel ceas suporta anumite frecvente de semnal și in România nu am văzut sa fie deci 70% nu ar merge trebuie sa găsesc un magazin din România care are ceas și dacă nu merge sa fac retur la el

Anonim
Neaplicabil
Fiind mulți fani Apple în România, este posibil să fie adus și la noi.

Vio73
#StarMember
Deocamdată nu este disponibil pe piața din România, dar am înțeles că s-au făcut ceva demonstrații la Untold, iar de aici s-a tras concluzia că s-ar putea să îl avem și în România odată cu lansarea următorului model de Iphone. Din păcate, acum ai la dispoziție doar tehnologia esim, care este disponibilă în exclusivitate la Orange. Succes!

7UP
Explorator
Știu ca la untold au testat doar 5G cu tehnologia Samsung nu și acest lucru

Romeo_
Senior certificat
Daca e sa-l aduca si la noi poate il pun la vanzare cu un pret mai accesibil pt buzunarul romanului de rand 😞

Larry_bml
Începător
Orange ar trebui sa puna la dispozitie serviciul de eSim si pentru apple watch cat mai repede, din moment ce pe celelalte dispozitive cu eSim, acesta este functional. Din cate am inteles , nu au inca pregatita tehnologia de sharing intre telefon si ceas, si de aceea nu-l lanseaza inca. Si eu astept cu nerabdare lansarea serviciului, pentru ca abia astept sa mai "uit" telefonul acasa si totusi sa pot fi sunat.

Phylip
Începător
Salut ,eu am luat ceasul Apple Watch 4 cellular și am luat și un abonament esim dar încă nu este disponibil pt ceas ...e interesată tehnologia de esim pe ceas dar păcat ca încă nu e disponibilă la noi,eu l-am folosit in Italia și este foarte ok...

7UP
Explorator
Eu ma gândeam la o șustă la o cartela nano sau esim abonament nou si făceam redirecționare