anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Activare date celulare apple watch 8 persoana juridica

Chricvd
Junior

Stie cineva cum pot activa datele celulare pe un apple watch 8 daca abonamentul este pe persoana juridica? Mentionez ca sunt admin pe cont, am fost deja la 2 persoane de la Orange insa nu au reusit sa le activeze, au facut un number share pe baza imei-ului ceasului, insa in zadar.

13 Răspunsuri 13

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Salutare!

Ai servicii de la Orange Romania sau de la Orange Romania Communications? Că în al doilea caz , nu funcționează.

Serviciile sunt de la Orange Romania, avem abonamentul de 10 ani.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

La Orange Shop nu au reușit să îți activeze ?

Din pacate nu, din ce am inteles de la ultima pers care a incercat sa le activeze, ceva a fost facut gresit de la inceput. De aceea am intrebat aici poate a mai intampinat altcineva problema aceasta, sa sa ne zica macar pasii pe care ia urmat pt activare.

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Din păcate, văd că mai este un topic unde sunt probleme cu persoanele juridice:

https://comunitate.orange.ro/t5/esim-%C8%99i-number-share/number-share-persoana-juridica-incompetent...

Îmi pare rău! 

TaniaP
Începător

Aceeași problema am și eu… am fost de 3 ori in magazinul Orange și nici un ajutor… 

Vio73
#StarMember & May's Problem Solver

Ai încercat și în altă parte, la un alt Shop?

In Galați este o singura locație. O dezamagire totala vis a vis de serviciile Orange…

DanielaH
Moderator

@Chricvd, s-a rezolvat situația? Ai luat legătura cu colega/ colegul de la Orange care se ocupă de contul firmei?

Nu s-a rezolvat, este a 4-a oara cand ma duc intr-un magazin Orange si nu pot activa ceasul. Pe langa asta, la fiecare incercare de a il activa, mi se restrictioneaza apeluri si sms-urile. 

TaniaP
Începător

Tot a 4-a oara am fost si eu in Orange Galati si fara succes. Se pare ca pe abonament firma, cu Watch 8, conexiunea celulara nu se poate realiza chiar daca Orange-ul sustine ca number share-ul functioneaza pt persoane juridice. Sunt sesizari facute insa asa o indiferenta n-am mai intalnit... 

@Chricvd te rog anunta daca reusesti conexiunea si ce ar trebui facut...

Multumesc

TaniaP
Începător

Buna ziua,

Rezolvat. Asocierea corecta a fost facuta dupa ce am trimis email la consultantul.meu@orange.com cu poza info de pe cutia AW8 (IMEI...). In sfarsit am primit acel sms de confirmare asociere number share cu numarul, dupa care a functionat conexiunea celulara. 

O zi buna