anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Versiune firmware F6605R

PAdrian
Explorator

Salutare,

Îmi poate spune cineva daca este o versiune de fw mai nouă de ZTEGF660503RO pentru ZTEGF6605RV3?

Mulțumesc.

1 Soluţie acceptată‚

PAdrian
Explorator

Mi s-a făcut update la ultima versiune de firmware care este ZTEGF660505RO.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

La ultima verificare, pentru al meu de acasa, nu era. Asta fiind la inceputul saptamanii.

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

DanielaH
Moderator

Salut, @PAdrian!

Vom întreba luni colegii de la departamentul tehnic și vom reveni când primim un răspuns.

DanielaH
Moderator

Salut din nou!

Colegii ne-au spus că există o versiune mai nouă care rezolvă problema cu desincronizarile dese cu mesh conectat prin WPS.

Mulțumesc pentru răspuns.

Daca nu as fi blocat de la 300, poate că aș fi sunat de pe numărul meu să mi se facă update-ul. Așa că trebuie să sun de pe alt numar...

PAdrian
Explorator

Mi s-a făcut update la ultima versiune de firmware care este ZTEGF660505RO.

Buna ziua,

Odata cu schimbarea abonamentului de la "Fibra 2000" la "Fibra 2300", tehnicianul mi-a instalat routerul F6605R (Hardware Version ZTEGF6605RV3), cel negru cu slot 2.5 Gbit, Software Version instalat ZTEGF660504RT.

Urmare informatiilor oferite de PAdrian privind ultima versiune de firmware ZTEGF660505RO instalata prin jurul datei 17.02.2024, am facut sesizare la OROC si am cerut si eu un update de firmware de la ZTEGF660504RT la ZTEGF660505RO.

Cei de la tehnic mi-au transmis prin intermediul operatorului de call-center ca am deja instalata ultima versiune de firmware, aceasta fiind ZTEGF660504RT (verificata de ei in 11.06.2024) si lucrurile s-au blocat aici.

Viteza de download este capata din server sau router la 1200-1300 Mbps verificata pe pagina ORANGE/Ookla.

Oare ce trebuie sa mai fac pentru a ajunge la instalarea ultimei versiuni de firmware si la cresterea vitezelor pe net? Mentionez ca am PC performant cu Windows 11 23H2 cu toate update-urile la zi, placa de retea 2.5 Gbit driver up-to-date si cablu CAT8 SSTP, deci viteza nu este o problema de PC si cablu ?!

Setari placa de retea Realtek Gaming 2.5GbE Family Controller cu driver Realtek v.10.71.312.2024 (latest):
----------------------
Interrupt Moderation: Enabled
Receive buffers: 1024
Transmit buffers: 1024
EEE Max Support Speed: 2.5 Gbps Full Duplex
Speed & Duplex: 2.5 Gbps Full Duplex
WOL & Shutdown Link Speed: No Speed Down

Cu cei de la call-center nu se poate rezolva nimic, decat vorbe in vant...

Multumesc.

Revin cu screenshot-uri...