anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Procedurile de trecere la Fibră 2000 !

Valy98
Junior entuziast

Bună ziua în curând voi trece la abonamentul fibră 2000, abonamentul actual fiind fibră 1000 ! 

Știe cineva care sunt procedurile de trecere la fibră 2000 pentru că am fost contactat zilele trecute de un 

reprezentat Orange dar am omis să întreb care vor fi procedurile ? De exemplu pot primi un router WI-Fi 6  ? 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut!

Confirmăm și noi că dacă faci migrarea către pachetul Fibră 2000 router-ul este gratuit.

Aici găsești toate informațiile legate de acest pachet - https://www.orange.ro/love/client-orange-fibra-2000/.

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

Pololică
#StarMember

Salut,

In principiu, daca routerul pe care il ai suporta sa primeasca cei 1.8Gbps, nu cred ca e o procedura specifica. Totul se va face de la "butoane" prin deschiderea robinetului la debit maxim.

Routerul se schimba doar daca ai probleme cu el (fizice sau soft) sau nu suporta viteza contractuala (adica, de exemplu, tu primesti 1.8Gbps, dar routerul nu stie sa dea mai mult de 1000Mbps).

Valy98
Junior entuziast

Am înțeles, modelul meu de router este: Huawei HG8247H ! Mulțumesc frumos 

Este mare diferență, l-am avut și eu. Primul nu ajungea nici la 1000. Repet, ZTE merge așa doar pe wifi.

Valy98
Junior entuziast

Se plătește chirie pentru router ZTE WI-FI 6 de la Orange ?

Mie nu mi-au cerut. Știu că la pachetul de 2000, nu cer. Eu mai am și un Livebox in altă locație și merge chiar mai bine pe wifi ( peste 1800 Mbps), doar că e mai lent dacă îl restartezi și are în general reacții întârziate față de ZTE.

Valy98
Junior entuziast

Am înțeles mulțumesc frumos !

Vio73
#StarMember

Salutare!

Da, eu am trecut și am cerut routerul ZTE, care are wifi 6. Atenție, doar pe wifi ai viteze foarte bune, nu și prin cablu, dacă ai dispozitive compatibile.

Uite un test!

Baftă!

E vreo diferenta intre ce ai avut inainte si ZTE-ul cerut? Pe toti din jurul meu, la marirea vitezei de internet, nu primeau routere noi decat daca cel din locatie nu ducea vitezele (bine, toti aveau routere proprii care erau net superioare celor standard oferite, in general, de cablisti/operatori).

DanielaH
Moderator

Salut!

Confirmăm și noi că dacă faci migrarea către pachetul Fibră 2000 router-ul este gratuit.

Aici găsești toate informațiile legate de acest pachet - https://www.orange.ro/love/client-orange-fibra-2000/.