anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

echipament ZTE wifi 6

GXM
Junior entuziast
Pareri despre noul ZTE Internet Box Wi-Fi 6, date tehnice ?
11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember
Salutare! Din câte am înțeles este foarte tare! Sper să reușesc să-l iau și eu la un moment dat.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
N-ai sa vezi date tehnice. Si aparent nici modelul nu reusesc sa-l gasesc. De 2 ore caut intr-una. Pare sa fie ceva similar cu un F670L...doar ca e cu 4 antene. Mai mult n-am reusit sa gasesc. Daca se indura cineva de la Orange sa ne dea si noua modelul, bine. Daca nu, multa bafta sa afli ce poate router-ul ala.
Client Orange

yoegyu
Începător

Modelul care vine este F6600R, ca si acesta:

https://www.zte.com.cn/global/product_index/smart_home_en/ont/zxhn-f6600/zxhn-f6600.html

 

Diferenta dintre modelul F6600 si F6600R: primul are 2 porturi de telefon, iar R, cel care vine de la orange are un singur port de telefon si un port USB.

DanStoica
Junior entuziast

Salutare,azi am primit si eu acest model si este ok doar ca esti mult limitat pe anumite functii gen port fwd sau dmz.

Chiar și cu iPV4 activat la solicitare ? Știam de aceste limitări pe alte echip unde era doar iPV6 iar la deblocare iPV4 meniul devine mai flexibil. Nu înțeleg prostia asta cu iPV4 activat doar la solicitare, inițial zic ca nu se poate însă cind le spui de ANCOM totul devine posibil 😄

DanStoica
Junior entuziast

Mie mi-au schimbat routerul Zte cu un Huawei pentru ca din spusele lor doar acest brand merge facut bridge.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Sunt destul de sigur ca ambele routere ar putea fi setate in mod bridge…daca n-ar fi soft-ul customizat. Nu e un feature asa de extraordinar. Ba e chiar super basic. Nu cred ca e vreun router care sa nu suporte asa ceva. Dar…din nou, cu conditia ca firmware-ul ala sa nu fie customizat.

Client Orange

DanStoica
Junior entuziast

Clar !

Acum 4 ani pe un Huawei cu doar 2,4Ghz aveam nevoie de iPV4, au activat și tot nu aveam aces, îmi sari muștarul și am întrat urit în cei de la tehnic pina îmi dădu legătură la a 3 persoana la care "este pentru protejarea dumneavoastră" le-am spus ceva "de dulce" și le-am solicitat sa respecte directiva ANCOM altminteri le fac reclamație la care individul "o sa dureze puțin, va deblochez meniul dar trebuie sa aveți răbdare, va rog nu închideți..." EI de atunci acest Huawei are full meniu, orice-mi trece prin cap pot configura... Dar acum luind banda de 2000 1800/950 nu prea am cum folosi în totalitate banda asa ca îmi e necesar acest router wifi6 pe lan port forward lar la pc pe usb ca lanul nu duce mai mult de 1000/970

Nu_mi permise yo8llx asa ca întru ca yo8llx1. Bun, bridge nu am nevoie ci port forward pt sistem video Hikvision, dacă merge port forward e perfect. Acum am un Huawei în 2,4Gb, trebuiau la fibra 2000 să-l schimbe dar se făcură ca ploua, am "întrat puțin în ei" mai ales la cei de la tehnic cind i-am întrebat cum naiba pot folosi abonament de 1800/950 pe un Huawei de acum 4 ani ce nu are nici usb. Trebuie sa vina să-l aducă, la tel mi-au spus ca am și iPV4 acum oi vedea, de nu ii sun sa deblocheze echipamentul (asa a fost și acu 4 ani pe acel Huawei) trebuie deblocat din sistem, cu reinitializare de la ei, nu merge doar deblocare iPV4 ca și protocol. De aceea spuneam de ANCOM, unii habar nu au de la tehnic ori asa o fi politica dar ÎS OBLIGAȚI conform directivei ANCOM sa deblocheze orice serviciu, protocol sau meniu administrare echipamente. Este directiva ANCOM și nici o motivare precum ca este pentru protejarea abonatului nu-și are obiect

Otudor
Începător

Cel mai prost router. Semnal prost si cu patru antene, pierde semnal, e un chin te joci pe consola cu wireless .