anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Decodare telefon fix cordless cu sim Orange.

nec100
Junior
  • Buna ziua. Am cumparat un telefon fix cordless cu sim. Telefon  codat in reteaua Orange. Pt o persoana in varsta. Se poate decoda acest model de telefon . Procedura o stiu ,ma intereseaza daca se poate ridca restrictia de sim pt acest model. Telefonul nu are sim in el.  Modelul este HUAWEI FC 312E.     Versiunea E. 
1 Soluţie acceptată‚

GeorgianaD
Moderator

Salut,

Din păcate, fiind o tehnologie mai veche, producătorul nu mai oferă suport pentru reparații, inclusiv decodare.

Ai încercat să îl utilizezi cu un SIM Orange?

 

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Pololică
#StarMember

Salutare!

Din ce am gasit pe net, telefonul poate fi decodat. Recomandarea ar fi sa suni mai intai la 300 si sa intrebi de cost si procedura.

GeorgianaD
Moderator

Salut, @nec100

De unde ai achiziționat telefonul? Ne poți zice și ce model este?

Huawei FC 312E.  Ver E.     Ma intereseaza nu pareri citite pe net, sau trimitere la robot Orange. O parere documentata Orange daca are cineva . Multumesc!   

nec100
Junior
  • De pe olx cumparat fara sim in el. ( In portul pt sim. 

Mulțumesc pentru detalii. Întreb colegii și revin cu răspuns.

GeorgianaD
Moderator

Salut,

Din păcate, fiind o tehnologie mai veche, producătorul nu mai oferă suport pentru reparații, inclusiv decodare.

Ai încercat să îl utilizezi cu un SIM Orange?

 

In localitatea respectiva semnal Orange din pacate NU (sat Floroaica Comuna Valcele  jud Calarasi)  .Au pus doar o antena Digi. Doar Digi are semnal in casa . Verificat toate retelele cu acelasi telefon . 

Anonim
Neaplicabil

Având în vedere costul și vechimea telefonul eu zic că nu se merita efortul.