anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Call of Dutty WARZONE

geo2010
Junior

SaLUTARE ,,,,,ma poate ajuta cineva cu niste sfaturi in privinta setarilor de internet sau router pentru acest joc....1 gb banda si degeaba am lag si latenta ridicata....se pot face setari din router pentru o conexiune mai buna?.....sau e inutil?....va multumesc

8 Răspunsuri 8

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Ceea ce cred ca trebuie sa setezi este jocul. Setarile de configurare si de conexiune ale jocului, nu ale router-ului. Lag-ul poate fi cauzat de serverele de pe care ruleaza jocul. Daca e un server indepartat, poate aparea delay. Deci, vezi in joc daca se poate seta serverul la care se conecteaza, si selecteaza unul cat mai apropiat.

Client Orange

geo2010
Junior

nu exista posibilitate de setare sau conectare optionala la server sau servere in joc......setarile rezolutiei mai ajuta la scadere lag.....nu se poate face nimic din router?.....

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Daca atunci cand faci un test de viteza pe (pe www.speedtest.net de exemplu), e totul ok...nu prea vad ce ai putea sa faci. La jocurile online...cam asta e dezavantajul. Tine foarte mult de serverul pe care ruleaza jocul. Daca ar fi fost totul offline, pe calculatorul tau, puteai sa excluzi din ecuatie problema conexiunii la net, sau la un server anume. Asa...nu prea poti.

Ca sa-ti raspund punctual la intrebare, nu vad ce ai putea sa faci din router.

Client Orange

Alex_ORO
Angajat Orange

Salutari,

Cam 3 saptamani vor fi probleme cu serverele COD: Warzone, nu este de la Orange, deoarece se face migrarea catre MWIII. Eu din 3 meciuri, in 2 am packet loss in primele 2-3 minute. Dupa ce ce implementeaza totul, 16 zile cat mai este sezonul din MWII, si inca aprox. o saptamana dupa, ar trebuii sa fie in regula. Adaug inca o saptamana pentru ca tot timpul sunt probleme la schimbarile asa mari, cum ar fi sezoane noi, etc.. Asa stiu cei de la Activision sa faca treaba :).

#WeLikeOurCustomers
In ❤️ with learning

geo2010
Junior

Port forwarding sau resetare sau restartare router?....cazul meu de latenta este sa zicem de 50 ms altii din alte retele de internet se lauda cu 20 ms cum este posibil?....vorbesc despre cei din tara nu din afara....daca fac test de viteza am 940mb Download si up 500mbs...degeaba?...... deci nu mai are rost sa trec de 1gb/s la 2gb/s....

Cu siguranță NU port forwarding. Adică nu la un joc pe care să-l accesezi. Sau găzduiești cumva serverul?.... pentru că atunci e alt scenariu. Cât privește un ”restart”, acesta este binevenit la orice dispozitiv, chiar și la telefon, și nu face decât să îmbunătățească situația, ștergând din cache-urile rezidente în memoria dispozitivului în cauză.

Ai incercat sa vezi pe cablu cum se comporta? Pe WiFi pot aparea interferente si de aici lantentele mari.

Ar fi bine sa iei in calcul si incarcarea retelei cand te joci. Multi consumatori (nu neaparat la tine in casa) inseamna o scadere a valorilor (ma rog, in cazul asta specific, o crestere a lor).

doar pe cablu folosesc....pe wifi stiu ca e mai slow....aia e!!! mai bine de atit nu se poate poate vor aparea servere prin ungaria polonia cocnectarea la servere e făcută cicatele automat de joc si te plimba prin toată europa...nu e preferențial...asta e unii cu laag-ul altii cu win-ul....