anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Notificari din Comunitate despre intrebarile urmarite

Neaplicabil
Hello,

Numai mie mi se pare ca nu ma anunta comunitatea pe mail cand se posteaza ceva nou la una dintre intrebarile la care sunt "subscris"? Pentru ca initial am zis ca e un feature. Ca sa nu te spameze prea des. Dar pe parcurs incepe sa para bug. :)) Pentru ca de anuntat ma anunta. Dar numai cateodata si numai la unele raspunsuri. :))
1 Soluţie acceptată‚

FaraUnID
Campion certificat
Notificarile acestea nu sunt in timp real, deoarece serverul de mail este setat sa nu trimita foarte multe mesaje intr-un timp extrem de scurt pentru ca acestea sa nu fie interpretate de serverele de mail gen Yahoo, Gmail, Hotmail ca fiind spam. Astfel se ceeaza o coada de asteptate plus ca exista o durata de viata - ca sa ma exprim plastic - pentru fiecare email, iar daca mesajul nu este trimis in acel interval de timp este abandonat. Desigur exista si posibilitatea ca unele email-uri sa se piarda pe drum din diferite motive tehnice.

Vizualizare soluţie în postul original

52 Răspunsuri 52

FaraUnID
Campion certificat
Notificarile acestea nu sunt in timp real, deoarece serverul de mail este setat sa nu trimita foarte multe mesaje intr-un timp extrem de scurt pentru ca acestea sa nu fie interpretate de serverele de mail gen Yahoo, Gmail, Hotmail ca fiind spam. Astfel se ceeaza o coada de asteptate plus ca exista o durata de viata - ca sa ma exprim plastic - pentru fiecare email, iar daca mesajul nu este trimis in acel interval de timp este abandonat. Desigur exista si posibilitatea ca unele email-uri sa se piarda pe drum din diferite motive tehnice.

Neaplicabil
Eu le primesc . Dar e rău că sunt doar pe email, lucru arhaic și nefolosit de nici un forum în anul Domnului 2019 .

Neaplicabil
Da, m-am gandit si eu ca ar putea sa fie ceva legat de spam. Ideea e ca unele dintre ele nu ajung deloc. :)) Daca au timeout la livrare (ceea ce are sens), da, e intr-adevar o chestie pe care nu am luat-o in considerare si ar putea sa explice fenomenul asta. Mersi frumos de raspuns. 🙂

Razvan
#StarMember
Am dezactivat urmărire răspuns, ca aveam căsuța plina. Mai bine intru și vad ce s-a mai postat nou.

Ascary
Campion certificat
Eu le-am trimis în Spam. La fel ca Răzvan,intru ca sa vad ce se mai scrie.

Miha_Z
#StarMember
Si eu primesc mai putine e-mail-uri decat inainte si uneori intr-unul gasesc trimitere catre 2-3 intrebari.

imch
Cunoscător certificat
Da, nu ajung chiar toate notificarile, dar, sincera sa fiu, la un moment dat asta devine un lucru bun. Cum am prostul obicei sa imi dau cu parerea, chiar si acum am zile in care primesc 10,15,20 de mail-uri din Comunitate. Iar cand relamente se dezbatea cate un subiect, mama-mama! La fel ca cei de mai sus si eu prefer sa intru sa vad ce se mai intampla (pe principiul `nu sunati dvs la usa, ies eu din cand in cand`). Nu m-a dus insa mintea sa le bag in Spam, multumesc Ascary!

Ascary
Campion certificat
Cu plăcere imch 🙂

teacher_
#StarMember
Nici eu nu primesc toate mesajele, dar nu urmăresc toate întrebările. Și mie mi s-a părut puțin ciudat la un moment dat că nu primeam mailuri cu toate răspunsurile... Plus că yahoo nu a trecut la ora de iarna, și primesc după vechea ora mailurile 🙂

Vio73
#StarMember
Te anunță ( notifică), dar există un delay de câteva minute.

Jay
Campion certificat
Eu nu am observat daca sunt mai putine.. primesc mail-uri, pentru cate un singur raspuns, e adevarat ca nu in timp real, dar, primesc.. Oricum, cand am timp sa intru in comunitate ma uit la subiectele recente, sa vad ce s-a mai discutat..

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut tuturor! Sistemul trimite automat o notificare / zi / topic către membrii care s-au abonat discuției respective pentru a nu fi interpretate ca spam 🙂

FaraUnID
Campion certificat
La mine aceste notificări au început sa între direct în SPAM. Lucru absolut superb: Faptul ca serverele de mail un început sa interpreteze aceste mesaje ca fiind deranjante.

FLo1
#StarMember
Ca un făcut, după mai bine de un an Resuscitează topicul acest clujean Fiindcă nu știu cum s-a întâmplat Că la setări eu n-am modificat. Nici o modificare la profilul din Comunitate, Alte configurări de email, fiindcă se poate, Însă din weekend mă trezesc ca realizat ZERO notificări am de... studiat. Am șters din email-uri crezând că este full Am mai făcut și spațiu să fie loc destul Dar al meu yahoo nu vrea ca să primesc Notificări de lecturat ca să citesc. Dacă era ca un ”periaj” nu mă mai deranjam Dar chiar nimic pe weekend eu nu mai meritam? Că am văzut, răspunsuri s-au mai oferit La întrebări alese de mine ”de urmărit”. Sau poate o mai fi încă o limit-a Comunității Să limiteze întrebările în scopul sănătății Că dacă stai prea mult la topic să citești Riști ca sănătatea să ți-o betegești. Sau poate e nevoie ca să mă clonez Sub altă haină nouă să mă înfățișez Renunțând la tot ce e numit ”vechime” Reluând-o de la zero dar mai cu asprime?