26-06-2026 04:05 PM - editat 26-06-2026 04:07 PM
Salut!
Revin cu marea rugaminte de a posta in Comunitate doar continut valoros si de calitate, care sa fie de ajutor celorlalti membri sau vizitatori. In caz contrar ne vom vedea nevoiti sa stergem comentariile tale astfel incat sa pastram doar raspunsurile utile si sa mentinem topicurile "curate" si relevante.
Multumim pentru intelegere"
Lumea a devenit sensibila...
Definiția în viziunea lui Platon: Platon împarte realitatea în două dimensiuni: lumea sensibilă și cea inteligibilă. Lumea sensibilă este formată din obiecte concrete și fenomene naturale, fiind doar o copie imperfectă sau o „umbră” a lumii Ideilor și a formelor perfecte.
Cu alte cuvinte moderatorii au devenit sensibili la glume. Sa inteleg ca adevarul doare?
26-06-2026 04:24 PM - editat 26-06-2026 04:44 PM
@MosGerila, mesajul meu privat nu a fost despre „adevăr” sau despre ce „doare”, ci despre calitatea conținutului și respectarea regulilor Comunității, despre a posta comentarii utile și cu un ton respectuos, prietenos și constructiv.
Din punctul meu de vedere, un mesaj privat ar trebui să rămână privat și tratat ca atare, dar alegerea de a-l publica probabil că împarte din nou lumea în două categorii.
Decizia este a ta, dacă vrei să rămâi alături de noi, te încurajăm să continuăm în aceeași direcție ca în mesajul trimis.
Gânduri bune!
la 26-06-2026 05:37 PM
Buna Daniela! Pe cat de frumoasa esti "pe atat de intepata" te regasesc. Noi suntem "cunostiinte" vechi, doar ca sub alt nick name. Deci, inca o data, mesajele de tip DM nu le accept. Poate doar in preajma sarbatorilor 😁. Suntem o comunitate cu gandiri diferite, idei diferite si suntem aici sa invatam. Nu suntem AI sa iti dam tot timpul dreptate. Nu de alta dar te-am zeifica si nu vrei asta.
la 26-06-2026 06:01 PM - editat ultima oară la 26-06-2026 06:38 PM de DanielaH
@MosGerila fii un domn, te rog... ai o bunică, o mamă, o soție, o fiică sau pur și simplu... cineva drag ție de sex opus... se numesc cei 7 ani de acasă (nu de la casa de copii).
Nici mie nu-mi plac chestii, dar am încercat să respect comunitatea, am ales să-mi suspend contul de câteva ori deși am fost printre primii în comunitate... da, uneori poți simți pumnul în gură, da, uneori ai impresia că tu poți fi mai relevant decât altul dar ai ghinionul de a nu fi primul și atunci se diluează mult mesajele în comunitate... oricum ai privi lucrurile, respectându-i pe ceilalți, ne respectăm pe noi...
la 26-06-2026 06:15 PM
Neînțelegerile nu justifică lipsa de respect, mai ales față de o doamnă.
la 26-06-2026 04:38 PM
Eu zic să nu o iei personal. Din ce am experimentata până acum în comunitate, moderatorii sunt de treabă și încearcă să păstreze topicurile cât mai utile pentru toată lumea. Probabil nu a fost vorba că s-au supărat pe glumă, ci mai degrabă că au considerat-o ușor în afara subiectului. În plus, unele formulări sau expresii pot fi interpretate diferit de alte persoane, chiar dacă intenția ta nu a fost aceasta.
Decizia îți aparține. Eu zic să rămâi. O comunitate înseamnă și opinii diferite, dar și respectarea unor reguli și principii.
la 26-06-2026 05:31 PM
Multumesc Mihai, scurt si la obiect ca intotdeauna. Fara prea multe periaje. Eu raman un noncomformist convins. Ca si reteaua Orange... Si de cate ori mai intampin probleme(cu reteaua) o sa mai scot cate o perla. In limita bunului simt. Ho ho ho vacanta placuta sau fir intins...
@Orange Romania S.A. 2026
Cod unic de înregistrare: 9010105
Numar inregistrare Registrul Comertului: J1996010178400
Sediul social: Clădirea Tandem, Strada Matei Millo, nr.5, Sector 1, Bucuresti
Certificatul Tip de furnizor