anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Câștigător telefon z flip 4 sau frauda?

Sebastian28
Junior entuziast

Bună seara. Am fost sunat de către un operator Orange și mi a adus la cunoștință cum ca am câștigat un Samsung z flip4 în urma campaniei pinata, distracție în aplicație. Mi a solicitat cnp, adresa de domiciliu și din ce Orange Shop vreau sa ridic premiul. A mai fost sunat careva sau e frauda? 

27 Răspunsuri 27

Vio73
#StarMember

Salutare!

Cel mai simplu este să suni înapoi la Serviciul Clienți și să verifici informația. Și eu am câștigat anul trecu 1000 de euro la o campanie Orange Money și era să închid telefonul operatorului care m-a sunat. Acesta, la nedumerirea mea, mi -a spus calm că pot suna înapoi și verifica, lucru ce s-a și confirmat ulterior.

Deci poți face acest lucru!

Sper să nu fie vreo farsă!

Succes și felicitări, dacă se confirmă!

Sebastian28
Junior entuziast

Când ar trebui sa apară lista cu câștigători, și unde? 

FLo1
#StarMember

@Sebastian28: Bun venit în Comunitate. Dacă te-apelat se pe un număr de forma 0374-xxxyyy, atunci posibil să fi fost număr aferent Orange suport. Poți reveni pentru o confirmare a numărului, menționând chiar numărul care te-a apelat.  Nu este nici un secret.

Sebastian28
Junior entuziast

0374742974 acesta este numărul 

Numărul posibil să aparțină COMPANIEI Orange. Deși nu-l poți apela (nu permite numărul, fiind un număr de centrală), poți contacta Orange pe una dintre variantele de contact cunoscute și prezentate pe site. 

Vio73
#StarMember

Numărul este în rețeaua Orange, dar nu știu și dacă este de la compania Orange. Poți suna înapoi la Serviciul Clienți și verifica la ei dacă ai premiu de luat și toate cele. Eu cred că sunt mari șanse să fie pe bune!

Sebastian28
Junior entuziast

Am luat legătura cu un operator prin chat, și mi a confirmat ca apar cu acel premiu. Am fost în orange shop ul specificat iar cei de acolo nu știu despre ce e vorba. Cum se procedează? 

Vio73
#StarMember

Îi suni pe cei de la Serviciul clienți din Orange Shop-ul respectiv și îi pui în legătură între ei.

Felicitări și să te bucuri de premiul câștigat!

Baftă!

Magda__
Junior entuziast

Bună. Ai găsit lista câștigătorilor? Doar asa poți vedea dacă este adevărat!

Mi-au confirmat cei de la orange ca sunt câștigător. 

Felicitări! Să-l stăpânești sănătos!

Sebastian28
Junior entuziast

Mulțumesc! 

Razvan
#StarMember

Felicitări pentru premiu. Posibil să nu fi ajuns încă în shop. Te vor anunța când va fi sosit în locație. 

Mulțumesc! Asa este, voi fi anuntat