anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Încheiat] Câștigă unul dintre cele 3 aspiratoare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro

Neaplicabil

Intră în comunitatea Orange Smartphone Tester și poți câștiga unul dintre cele 3 aspiratoare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro împreuna cu un purificator aer Xiaomi Mi Air Purifier Pro H: https://www.orange.ro/help/smart-tester/campanii/24/edit

 

Pe 6 mai 2021 se vor desemna prin tragere la sorți un număr de 15 de participanți dintre cei înscriși care vor primi spre testare câte un aspirator Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro împreună cu un purificator aer Xiaomi Mi Air Purifier Pro H.

 

La finalul perioadei de testare desfășurată în perioada 12 – 26 mai, 3 dintre cei care testează aspiratorul Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro împreună cu purificatorul aer Xiaomi Mi Air Purifier Pro H vor putea câștiga unul dintre cele 3 premii constând în 3 aspiratoare Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro împreuna cu un purificator aer Xiaomi Mi Air Purifier Pro H.

 

Vă puteți înscrie până pe 3 mai 2021

14 Răspunsuri 14

svetalex
Senior certificat
M-am înscris 🙂 Îmi doresc un aspirator, încă sunt în faza de „cercetare” 🙂

Vio73
#StarMember
Analizez cu atenție și vedem ce și cum! Mulțumesc foarte mult!

FaraUnID
Campion certificat

Sunt in Altex, in promotia Black Friday de Primavara https://altex.ro/aspirator-robot/cpl/filtru/order/price/dir/asc/

Aceasta actiune se preteaza de minune rrromanasilor care au telefoane de 6000 lei, masina de 50.000 euro, stau in chirie intr-o garsoniera undeva pe la periferia orasului si care nu-si permit un aspirator sau o masina de spalat in locuinta.

P.S. - Aceleasi tracking link-uri de afiliat hxxxs://event.2performant.com/events/click?ad_type=quicklink&aff_code=bdfa9e28b&unique=c083fda82&redirect_to=hxxxs%253A//www.orange.ro/help/smart-tester/campanii/24/edit

Razvan
#StarMember
M-am înscris. Mulțumesc frumos de informație. Succes!

Iulia_11
Junior
M am inscris

Skipper_lp
Începător
Cum ma inscriu?

Vio73
#StarMember
Dai click pe link-ul următor: https://www.orange.ro/help/smart-tester/campanii/24/edit Apoi dai din nou click pe ,,intră în contul tău My Orange" și e cam tot! Succes!

FLo1
#StarMember
Din ciclul ”testerii rămân cei mai experți”: (comment: este sigura dar se mai gandeste...); Andrei Briceag: (n.r.: referitor la aspirator) ”Scanarea camerei cu laser are acuratețe mare iar faptul că se întoarce singur la docking station pentru încărcare este un alt avantaj.” (comment: O fi laser ca in StarWars?) Ca un comentariu general la impresiile citite: Interesați de tehnologie, Orange alege filologi în a-și testa produsele. O burtologie cu repetiție deranjantă, fragmentată în 4-5 capitole la fiecare ”tester” în parte, fiecare dintre aceștia necontenind își a descrie imobilul, nicidecum device-ul. Totuși, dintre toți testorii inteligenți (parcă așa s-ar traduce), nici unul nu a prezentat detalii tehnice, ABSOLUT DELOC pe parte de PURIFICATOR, și doar încercări timide de observatori (pe parte de ASPIRATOR). În rest nici unul nu este convins că ar avea nevoie de un astfel de aparat, nu ÎNTĂREȘTE cu certitudine dorința de a deține un astfel de aparat și orice recomandare altor persoane este supusă îndoielii. @Orange: Condiționează review-urile și de câteva imagini exemplificatore. Un filtru îmbâcsit, un altul plin de praf și conținut aspirat (sau filtrat) era mult mai relevant decât toată povestea filozofală a casei cu ”open space”. Eu dacă nu am ”open space” să înțeleg că nu mi se rentează un astfel de device???? Vai și iar vai.

svetalex
Senior certificat
@FLo_1 cei care testează dispozitivele sunt oameni obișnuiți și probabilcă acest lucru își doresc cei de la Orange. Cred că există suficiente articole/bloguri/video pe YouToube cu oameni care fac asta într-un mod profi (de ex. George Buhnici, https://top.recenziidetop.ro, etc). Personal, când vreau o părere despre un produs, citesc atât părerile oamenilor „obișnuiți” (review-uri de pe site-uri) cât și review-uri de pe bloguri

FLo1
#StarMember
@svetalex: ultimul răspuns m-a făcut să regret că l-am citit. Totuși se pare că nici tu nu ai înțeles ceea ce am scris. Viața merge mai departe cu toate ale sale....

svetalex
Senior certificat
@FLo_1 am observat și eu faptul că nu a pus nimeni nicio fotografie cu produsul testat sau consumabilele acestuia. Tu cum ai fi văzut procesul de selecție al participanților la testare? Care ar fi fost criteriile după care ai fi ales „testării”?

FLo1
#StarMember
@svetalex: Nu am nimic cu procesul de "selecție", însă la fel ca la școală, "elevul" care răspunde incomplet TREBUIE întrebat suplimentar pentru lămurirea detaliilor temei solicitate. Dar cu această libertate au rezultat "răspunsuri" repetitive (ale aceluiași tester), fără detalii clare, tehnice (cu cifre clare), fără nici macar vreo foto care să exemplifice "basmele". Concret: în loc de "bateria merge, bateria ține, bateria e bună...." poți mai clar exprima capacitatea bateriei (că doar scrie pe ea), cât a fost aparatul folosit până să necesite reîncărcare (exprimare în ore, nu povești), în cât timp (ore) se încarcă, ce fel de folosire (utilizare) a aparatului a condus la descărcarea bateriei în timpul "t"..... Despre alte caracteristici .... o abordare similară. Dar în nici un caz (pt aspirator): "aparatul merge în casa cu pereți înalți ai casei mele de la oraș unde traficul ridică praful, iar covoarele persane sau "tunse" scurt au fost periate bine". Sau pt purificator: "am gatit prăjeală la greu de s-a împrăștiat în tot spațiul camerei mele open-space și, deși erau geamurile lăsate închise, am simțit că s-a aerisit foarte bine, ca înainte de prăjirea grătarului." Dacă vrei pot să mai exemplific aberațiile "așa NU". Eu însă sper că m-am făcut înțeles, pentru ca cei care citesc să înțeleagă și înțelegând să știe ce doresc de la produs.

svetalex
Senior certificat
poate cei de la Orange vor lua în calcul să întocmească un ghid despre cu se scrie o recenzie (aspectele care ar trebui urmărite) și pe care să îl trimită celor care testează produsele

FLo1
#StarMember
Nu știu ce va face Orange, însă "testarea" se face cu scopul înțelegerii a ceea ce își dorește clientul de la acel produs (comportamentul consumatorului), ce apreciază și ce îi este indiferent la produs. Astfel va știi ce să puncteze în vânzare, sau la producător ... ce să-i ceară. Altfel pare doar că a dat niște jucării copiilor pentru a-i cuminții, pentru a le liniști.... anii tinereții (ca să nu scriu h....ii)