anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Redirecționarea și conferința sunt disponibile și în roaming?

Miha_Z
#StarMember
Serviciile de redirecționare apeluri și apeluri tip conferință sunt disponibile și în roaming?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Atunci când nu vrei să fii apelat sau rămâi fără baterie, poți redirecționa toate apelurile pe un alt telefon fix sau mobil din rețeaua Orange sau alte rețele naționale, sau direct către serviciul Mesagerie Vocală. Acest serviciu nu este disponibil către numere internaționale. Funcția de deviere a apelurilor poate fi activată sau dezactivată din meniul telefonului. Acest serviciu nu este disponibil de pe numere Orange PrePay Serviciul este disponibil doar abonaților Orange aflați pe teritoriul României. Acesta nu poate fi accesat în roaming, dar abonații pot fi invitați în cadrul unui Apel Conferință, iar tariful este al unui apel primit în roaming. Clienții PrePay nu pot iniția conferințe, dar pot participa ca invitați în cadrul acestora.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

Ascary
Campion certificat
Doar pentru abonamente. Pe PrePay nu este disponibil.

Vio73
#StarMember
Atunci când nu vrei să fii apelat sau rămâi fără baterie, poți redirecționa toate apelurile pe un alt telefon fix sau mobil din rețeaua Orange sau alte rețele naționale, sau direct către serviciul Mesagerie Vocală. Acest serviciu nu este disponibil către numere internaționale. Funcția de deviere a apelurilor poate fi activată sau dezactivată din meniul telefonului. Acest serviciu nu este disponibil de pe numere Orange PrePay Serviciul este disponibil doar abonaților Orange aflați pe teritoriul României. Acesta nu poate fi accesat în roaming, dar abonații pot fi invitați în cadrul unui Apel Conferință, iar tariful este al unui apel primit în roaming. Clienții PrePay nu pot iniția conferințe, dar pot participa ca invitați în cadrul acestora.

Florin_D
Cunoscător certificat
Eu personal am fost plecat o anumita perioada din tara anul trecut (3 luni) si am folosit telefonul ca si cum as fi fost acasa. Am folosit internetul exact ca acasa, apelurile si restul serviciilor au fost ok, mai putin reteaua din tara unde am fost plecat. Tara este recunoscuta prin prisma faptului ca semnalul la telefon este mai slab mai ales ca eu nu am locuit intr-un oras prea mare. Nu am avut nici un fel de cost suplimentar si nici alte probleme. Insa din pacate Orange nu ofera aceasta oportunitate mai mult de 120 de zile daca nu ma insel, iar dupa aceasta perioada indiferent de optiunile din abonament, acestea se anuleaza pana la intoarcerea in tara. Spun asta deoarece cunosc alte persoane care au stat mai mult de 4 luni plecate din tara si s-au trezit cu facturi destul de mari. Cred ca ORANGE ar trebui sa revizuiasca acest aspect si de a mari perioada macar la 6 luni sau pana la terminarea perioadei contractuale!

Vio73
#StarMember
Dacă nu stai prea mult, e ok. Apoi, lucrurile se complică.

Razvan
#StarMember
Utilizarea roaming like home în SEE este reglementata de CE și spune clar maxim 4 luni cu condiția ca resursele consumate în roaming sa fie mai mici decât cele consumate în tara.

Vio73
#StarMember
Este adevărat, dar dacă apar situații neprevăzute, lucrurile se complică.

Ascary
Campion certificat
Oricum nu este exclus că în viitor Orange să își modifice politicile roaming pentru a veni in sprijinul clientului.